Wycieczka klas 1d i 1e do Warszawy

30 listopada uczniowie klas 1d i 1e wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. W programie wycieczki przewidziana była wizyta w Manufakturze Czekolady oraz na warszawskim lotnisku Okęcie.

        Naszą podróż rozpoczęliśmy wizytą na lotnisku. Atrakcją było zwiedzanie terminalu oraz wizyta na tarasie widokowym. Udało się obejrzeć kilka lądowań i startów różnych samolotów. Dzieci podziwiały, jak lekko maszyny unosiły się do góry.         

Manufakturze Czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat: „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły poszczególne zdjęcia oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie o podróży ziaren kakao z Ameryki Południowej i Afryki do Europy. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik wycieczki zapakował swoją tabliczkę w specjalnie przygotowane i samodzielnie złożone pudełeczko.

Było dużo wrażeń, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu.

Ewa Witkowska, Małgorzata Golędzinowska

Scroll to Top
Skip to content