Mistrzowie ortografii nagrodzeni

10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Konkurs miał na celu promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozwijanie umiejętności ortograficznych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Jaktorów.

 W zmaganiach konkursowych udział wzięło 18 uczestników. Wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności ortograficznych. Komisja konkursowa po uważnym sprawdzeniu prac pisemnych wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Michalina Cecylia Głowacka uczennica Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, II miejsce zajęła Aleksandra Sobolewska (SP w Jaktorowie), III miejsce przypadło Dawidowi Dąbrowskiemu (SP w Jaktorowie).

Wyróżnienia przyznano: Amelii Duk, Jagnie Mikłasz, Florentynie Szymańskiej – uczennicom Szkoły Podstawowej w Międzyborowie oraz Kalinie Sobocie i Mai Nowak ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy, a laureaci nagrody książkowe. Zdobywczyni tytułu ,,Mistrza Ortografii” Michalina Głowacka została uhonorowana wiecznym piórem   z wygrawerowanym logo konkursu.

Po części konkursowej odbyło się spotkanie z Marią Quoos – aktorką, dziennikarką, animatorką kultury. Zajęcia z założycielką Studia Teatralno-Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży upłynęły w twórczej, pełnej zabawy i możliwości nauki atmosferze. Warsztaty były doskonałą okazją do rozwoju umiejętności aktorskich i stanowiły inspirujące doświadczenie edukacyjne.

    Wszystkim biorącym udział w finale Gminnego Konkursu Ortograficznego gratulujemy znajomości zasad ortograficznych i zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności w kolejnej edycji.

 

                                                                                                                                 Maria Szymańczak

Scroll to Top
Skip to content