Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya.

W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy w poniedziałek 6 listopada 2023r. Tego dnia szkolne korytarze opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy, wróżki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, wilka, jednorożce, Spider-Mana, Batmana, Minionki i wiele innych bohaterów z bajek oraz literatury dziecięcej.

W klasach zostały zorganizowane zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Uczniowie wykonali również swoje ulubione postacie bajkowe w formie prac plastycznych oraz technicznych.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

 

Emilia Skrzypczyńska

Scroll to Top
Skip to content