Jasełka ZSP w Jaktorowie

        Tradycyjnie w przedświątecznym czasie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaktorowie wystawiane są Jasełka Bożonarodzeniowe. Nie inaczej było w tym roku. Widowisko świąteczne przyciągnęło do szkoły wielu widzów, absolwentów, rodziców, lokalną społeczność, radnych, samorządowców. Zgromadzeni mogli obejrzeć historię narodzenia Jezusa i zwycięstwa dobra, przyjaźni i miłości. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia ważnego symbolu – Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z 20. Środowiskowej Drużyny Harcerskiej im. “Alka” i 20. Środowiskowej Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Zawadzkiego ps. “Zośka”.

        Aktorami na scenie byli uczniowie przygotowani przez Panie Grażynę Loncę, Małgorzatę Sowę, Danutę Ślesińską i Jolantę Bartosiak. W inscenizacji wystąpiły również przedszkolaki przygotowane przez Panie Aleksandrę Ścibską i Agnieszkę Bryzek. Występ uświetnił chór szkolny przygotowany przez Panią Karinę Borządek i Pana Krzysztofa Gwiazdę. Za dekorację odpowiedzialna była Pani Danuta Rex-Sadowska, swój wkład w wystrój sceny miały także Panie Anna Maruszak, Anna Sieczka, Izabela Sienicka, Emilia Banasiak. Za oprawę techniczną podziękowania należą się Pani Annie Zakrzewskiej i Panu Stanisławowi Matuszewskiemu.

        Niespodzianką podczas przedstawienia był występ chóru nauczycieli szkoły podstawowej.

 

Marin Gorgol

Scroll to Top
Skip to content