Spotkania z poetką w szkole podstawowej

W dniach 26 i 27 października w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie z Panią Krystyną Gudel, emerytowaną nauczycielką i poetką. Pani Krystyna ma w swoim dorobku tomiki poezji, wspomnienia wojenne, pisze teksty do przewodników po gminie Suchowola (gdzie mieszka), była też inicjatorką Suchowolskich Saloników Literackich. Prowadzi warsztaty dla dzieci i spotkania autorskie.

Uczniowie klas I-III spotkali się w szkolnej bibliotece, aby przenieść się w zaczarowany świat poezji. W trakcie spotkania autorka ciekawie zaprezentowała swoją twórczość. Uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z rozwiązywaniem zagadek literackich, przyrodniczych i matematycznych, które wyszły spod pióra autorki, poprawne odpowiedzi nagrodzone były drobnymi prezentami. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia Kolekcji Ołówków z całego świata, które zebrała poetka.

Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje książka, od czego tak naprawdę trzeba zacząć. POMYSŁ, który przelejemy na papier. Dobrze jest umieścić ILUSTRACJE do naszego tekstu. I trzeba znaleźć WYDAWCĘ. A potem już tylko możemy prezentować swoją twórczość.

Jedna z uczennic Zosia z klasy 3a, zaprezentowała piękny wiersz pt. „Kot”, który napisała wspólnie z tatą.

W piątek drugiego dnia spotkań, odwiedzili nas: Pan dyrektor Marcin Gorgol-Chmielewski, który wraz z uczniami klasy 2d brał czynny udział w spotkaniu oraz Pani wicedyrektor Joanna Cackowska także przysłuchiwała się temu niecodziennemu wydarzeniu.

Była też okazja zakupu tomiku wierszy dla dzieci „Smutny ogryzek”, z dedykacją autorki.

Miłym akcentem dla Naszego Gościa były podziękowania i podarki złożone przez dzieci i Pana dyrektora Marcina Gorgola-Chmielewskiego.

Nad całością spotkania czuwała Pani Beata Wesołowska, która dyskretnie robiła pamiątkowe zdjęcia. W organizacji spotkania pomogła Pani Teresa Rytel.

 

Beata Wesołowska

Scroll to Top
Skip to content