Mikołajki w 3b

7 grudnia uczniowie klasy 3B zakończyli akcję zbierania karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze Stowarzyszenia Bezdomniaki Żabiowolskie. Uczniowie wykazali się wielkim sercem, zrozumieniem i pomocą dla czworonogów, ponieważ postanowili zorganizować zbiórkę z okazji Mikołajek, rezygnując z wręczania sobie wzajemnie prezentów. Uzbieraliśmy ogromne ilości suchej i mokrej karmy, żwirków, zabawek dla zwierzaków. Gościliśmy behawiorystkę oraz wolontariuszkę Panią Katarzynę Borową-Szwarc, która opowiedziała nam o problemie bezdomności zwierząt oraz wskazała cenne uwagi, jak należy zachować się w sytuacji spotkania obcego, błądzącego psa lub kota. Pani Kasia odpowiedziała na wszystkie pytania dzieci oraz nurtujące problemy. Pomogliśmy zapakować podarunki dla zwierząt, a dzieci obiecały, że chętnie powtórzą akcję.

Serce raduje się, że na świecie znajdują się osoby, które są czułe na krzywdę innych oraz są w stanie zrezygnować z przyjemności dla siebie na koszt bezdomnych zwierzaków.

 

Ewa Grzybowska

 

Link do stowarzyszenia, gdzie otrzymaliśmy podziękowania:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0256Fd9d357RUfXdm8ZdXrqiTAoxP8iQocWmn6QxDm6MmPdeKiQCsiCdhaGDdwEvD4l&id=100064793826097

 

Scroll to Top
Skip to content