Dziennik elektroniczy

Zaloguj się

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaktorowie

Przedszkole

Zobacz więcej

Szkoła Podstawowa

Zobacz więcej

Szkoła Podstawowa


Aktualności

Dzień Pszczoły

2022-09-20

8 września uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Pszczoły. W tym dniu dzieci obejrzały filmy o pszczołach, pisały na ich temat prace oraz wykonały rysunki w programie Paint. Odbyły się lekcje w plenerze, podczas których uczniowie mogli obserwować owady w naturalnym środowisku oraz zostały wykonane gazetki. Uczniowie mogli także zobaczyć plaster miodu, dowiedzieć się jakie rodzaje miodu robią pszczoły jak również obejrzeć wystawę produktów pszczelich. W czasie zajęć usłyszeli o tym, co zawdzięczamy pszczołom, co im zagraża i w jaki sposób każdy z nas może im pomóc przetrwać. Wykonali też przepiękne prace plastyczne którymi udekorowano korytarze i sale lekcyjne. Był to dzień pełen wrażeń i wiedzy o tych bardzo pożytecznych owadach.

 

Bożena Wiśniewska

Więcej

Zebrania z rodzicami we wrześniu

2022-09-09

Uwaga!!!


Harmonogram zebrań z rodzicami znajduje się w zakładce


"Terminy zebrań z rodzicami" w Szkole Podstawowej

Więcej

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022-2023 w Szkole Podstawowej

2022-08-23

1 września 2022

8:00 – msza święta w kościele w Jaktorowie

9:30 – rozpoczęcie dla klas 1 – 3

10:30 – rozpoczęcie dla klas 4 – 8

 

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbędą się na dziedzińcu szkolnym.

Jeżeli pogoda nie będzie sprzyjała, przejdziemy do hali sportowej.

Więcej

Podręczniki do religii i języka niemieckiego

2022-07-29

Poniżej znajdują się listy podręczników na rok szkolny 2022/2023

do religii dla klas 1 - 8 oraz języka niemieckiego dla klas 4 - 6:


Podręczniki do religii klasy 1-8


Podręczniki do języka niemieckiego klasy 4-6

Więcej

Sekretariat

2022-07-14

W dniach 15 lipca 2022 oraz 1 – 8 sierpnia 2022

sekretariat będzie nieczynny. 

Więcej

Świetliczaki na tropie zagadek

2022-06-23

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasze dzielne świetliczaki zakończyły udział w II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Świetliczaki na tropie zagadek pod patronatem ,,Świetlica w Szkole” i ,,Biblioteka w Szkole”. W ramach projektu uczniowie na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali pod opieką pani Emilii Banasiak dziesięć obowiązkowych zadań z trzydziestu podanych w regulaminie projektu. Za uczestnictwo w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym nasza grupa świetlicowa otrzymała Certyfikat.

 

Emilia Banasiak

Więcej

Laureaci VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy

2022-06-23

Dnia 21 czerwca 2022 roku Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda gościła finalistów VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”, przeprowadzonego przez Panią Annę Kamińską Woźniak, nauczycielkę języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie.

Szkołę Podstawową w Jaktorowie reprezentowały uczennice Marta Affek z klasy 8c oraz Maria Wakulińska z klasy 7a. Dziewczynkom towarzyszyły nauczycielki języka niemieckiego, Pani Aleksandra Młynarczyk i Pani Donata Rzepka. Podczas spotkania Małżonka Prezydenta RP pogratulowała finalistom bardzo dobrych wyników, dalsza rozmowa dotyczyła samego konkursu, przygotowań do niego, dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz promowania czytelnictwa.

Donata Rzepka

Więcej

Pierwszacy z wizytą w Toruniu

2022-06-23

W czerwcu uczniowie klas pierwszych udali się na ostatnią w tym roku szkolnym, jednodniową wycieczkę do Torunia. W tym urokliwym mieście położonym nad Wisłą wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy stare miasto, a tam m. in.: Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, Ratusz, kościoły, pomnik Flisaka, gdzie poznaliśmy legendę o żabach oraz legendę mówiącą skąd wywodzi się nazwa miasta Toruń.   

Ponadto jedną z największych atrakcji był seans w Centrum Populacji Kosmosu „PLANETARIUM – TORUŃ” oraz wizyta w Muzeum Piernika, gdzie dzieci poznały tradycje wypieku toruńskiego piernika, brały udział w warsztatach i samodzielnie wykonywały pierniczki.

Ostatnią atrakcją wycieczki były zakupy pierników i pamiątek z Torunia.

 

Wychowawcy klas pierwszych 

Więcej

Konkurs pt. „Ekologiczny przybornik” rozstrzygnięty

2022-06-23

Konkurs na wykonanie ekologicznego przybornika, przeznaczony był dla uczniów klas 1-3. Miał on na celu zaszczepienie w dzieciach świadomości ekologicznej, możliwości powtórnego wykorzystywania odpadów.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marianna Tyszko, klasa 1c

Miejsce drugie: Magdalena Drabczyk, klasa 2b

Trzecie miejsce: Maciej Pika, klasa 1c

Wyróżnienie: Zuzanna Tarczyńska klasa 1c i Wiktoria Ostasz, klasa 2a 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i chęci w tworzeniu ciekawych prac z surowców wtórnych.

 

Organizatorzy:

Emilia Skrzypczyńska i Eliza Sztejna 

Więcej

Zaświadczenia o wynikach egzaminów

2022-06-22

Zaświadczenia o wynikach egzaminów ósmoklasistów będą wydawane w sekretariacie szkoły 8 lipca 2022r. w godzinach 8:00 – 16:00.

Więcej

Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

2022-06-22

14 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Jaktorowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII. Do konkursu przystąpiło 25 recytatorów. Jury  w składzie: Beata Łyszkowska, Danuta Brzezińska, Maria Szymańczak, po wysłuchaniu uczestników, w następujący sposób przyznało nagrody.
W kategorii klas czwartych :

pierwsze  miejsce: Teresa Perzyńska

drugie miejsce : Tomasz Affek

trzecie miejsce: Karol Zawierucha

W kategorii klas piątych:

pierwsze miejsce: Julia Boniecka i Adela Ossowska

drugie miejsce: Paweł Kałuża

wyróżnienie: Daniel Chechłacz

W kategorii klas szóstych i siódmych:

pierwsze miejsce: Ignacy Charzewski

drugie miejsce: Aleksandra Sobolewska

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział i słodką niespodziankę.

Wszystkim finalistom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 

Maria Szymańczak

Więcej

WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2022-06-13

KONKURS NA SŁOWNICZEK I PLAKAT O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

KLASY 1-3

I m-ce

ZUZIA ZAWIERUCHA 1b

PIOTR ROMANOWSKI 1d

BŁAŻEJ PAROL 2b

II m-ce

ZUZIA SKWAREK 1b

ZLATA ROMANOVA 1b

WIKTORIA CZUPRYŃSKA 1c

III m-ce

MARIANNA TYSZKO 1c

 

KLASY 4-7

I m-ce

KAROL ZAWIERUCHA 4d

II m-ce

MAJA NOWAK 5c

 

 

ZWYCIĘZCY  KONKURSU CHAMPION

 

 

KACPER WOJCIECHOWSKI 4a

KACPER NOWORODZKI 4a

NATALKA MUCHA 4d

ADELA OSSOWSKA 5c

ALEKSANDRA SOBOLEWSKA  6a

JULIA KRAWCZYK 7c

LEONARD KUKOWSKI  8d

 

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIMPUS

Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

NAJLEPSZE WYNIKI I TYTUŁ LAUREATA UZYSKALI:

 

OLIWIA LEWANDOWSKA 3b

FILIP LEWANDOWSKI 3b

OSKAR PAZDYGA 5a

ADELA OSSOWSKA 5c

NATALIA ŁĄCKA 6b

PAWEŁ LISICHIN 8a

WIKTORIA GAŁĄZKA 8b

 

GRATULUJEMY!!!

Więcej

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2021-2022

2022-06-13

23 czerwca 2022 (czwartek), godzina 17:00 – zakończenie dla klas 8.

 

24 czerwca 2022 (piątek):

8:00 – uroczysta msza w kościele w Jaktorowie

9:30 – zakończenie dla klas 4 – 7

12:00 – zakończenie dla klas 1 – 3

 

Uroczystości zakończenia roku szkolnego zaplanowane są na dziedzińcu szkolnym. Jeżeli pogoda nie będzie sprzyjała, zostaną przeniesione do hali sportowej.

 

 

W piątek autobus szkolny wyjedzie o godzinie 7:30 z Jaktorowa. Kurs powrotny o godzinie 13:15.

Więcej

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Wiktorii.

2022-06-09

Na pewnej godzinie wychowawczej w głowach uczniów klasy 8c zrodził się pomysł pomocy charytatywnej. Uczniowie wraz z wychowawcą postanowili zorganizować turniej piłkarski dla paru drużyn. Cała inicjatywa dość szybko się rozwinęła do naszego pomysłu zaczęły dołączać uczniowie innych klas 8 i dlatego  w dniu 5.06.2022 przy współpracy z Klubem Piłkarskim Tur Jaktorów odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wiktorii w dwóch kategoriach wiekowych 2013 i 2014. Młodzież klas ósmych zorganizowała jeszcze kilka atrakcji takich jak  malowanie twarzy, strzały do bramki, żonglowanie piłką, tory przeszkód na czas, za które dzieciaki dostały super nagrody. W czasie trwania turnieju pokaz swoich umiejętności i możliwości zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Jaktorowa. Pokazy straży cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, a szczególnie puszczana woda która pozwalała chłodzić się w ten piękny i upalny dzień. W turnieju brało udział około 180 zawodników w 17 drużynach z Płocka, Grodziska Mazowieckiego, Chlebni, Milanówka, Mszczonowa, Książenic i oczywiście z Jaktorowa. W kulminacyjnym punkcie na stadionie Tura Jaktorów było prawie 500 osób. Turniej rozgrywany był na czterech boiskach równocześnie, sędziami byli absolwenci naszej szkoły lub obecni uczniowie, z czego wywiązali się bardzo dobrze. Zbiórka pieniędzy prowadzona była dwutorowo poprzez wpłaty drużyn za udział w zawodach i sprzedaż kiełbasek z grilla, kawy, herbaty, babeczek i różnego rodzaju ciast, nad czym czuwali uczniowie naszej szkoły i rodzice. Nadrzędnym celem organizacji tego turnieju była pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację dla małej Wiktorii z porażeniem mózgowym, mieszkanki Jaktorowa. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o rywalizacji sportowej wśród uczniów klas 1 i 2, dla których niejednokrotnie był to pierwszy kontakt z tak dużą imprezą. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali medale, a drużyny puchary i dyplomy. W turnieju nie było klasyfikacji miejsc.  Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyli swoją cegiełkę i z serca pomogli: uczniom klas 8 ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, strażakom starszym Mariuszowi Bielawskiemu, Pawłowi Studzińskiemu, Adamowi i Ewie Grzybowskim, strażakom młodszym Kacprowi Studzińskiemu, Natalii i Kacprowi Bielawskim, sędziom - Jakubowi Malcowi, Kacprowi Mireckiemu, Jakubowi Kłosowi, Karolowi Gontarczykowi, ratowniczce medycznej Karolinie Grabowskiej, Ewelinie Palarczyk, Sebastianowi Grabowskiemu, Pawłowi Iwanowskiemu, Pawłowi Mrozowi, Arkadiuszowi Pankiewiczowi, Pawłowi Świetlickiemu, Piotrowi Pruszkowskiemu, rodzicom uczniów naszej szkoły i klubu, lokalnym firmom Dromet Sylwester Drązikowski, MA-BOX Michał Jurczak, Expres Optyk Łukasz Szeliga, Sklep mięsny Arkadiusz Godula,  wszystkim osobom które w ten dzień były z nami i nas wspomagały. Piękny dzień, super inicjatywa i tylko trzeba życzyć naszej kochanej Wiktorii dużo zdrowia, a jej rodzicom dużo wytrwałości. Mamy nadzieję, że to nie będzie ostatni taki turniej organizowany przez społeczność szkolną.

Bartłomiej Warda 

Więcej

Nagroda dla ucznia klasy 5d Wojciecha Ciebienia ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie

2022-06-06

3 czerwca 2022 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Zamek i jego dzieje widziane oczami wyobraźni dziecka”. W konkursie zostały wyłonione ciekawe prace dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Wojciech Ciebień z klasy 5d wyróżnił się oryginalnością i fantazją, otrzymał trzecią nagrodę w tej kategorii. Na uczestników czekały też inne niespodzianki przygotowane przez organizatora konkursu – Zamek Królewski w Warszawie. Wojtkowi dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 

Danuta Rex

Więcej

Ten dzień był dla Dzieci

2022-06-06

1 czerwca w Szkole Podstawowej odbył się Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie spotkali się z wychowawcami i mogli uczestniczyć w różnych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej. W organizację włączyli się: Gmina Jaktorów, Ochotnicza Straż Pożarna z Jaktorowa, Gminna Biblioteka Publiczna, Hufiec Jaktorów, Policja. Zajęcia dla dzieci zorganizowane były również przez: szkołę językową The Academy, Aviation Artur Trendak, Elkamino Dom, Baba Joga Shala, Szkolne Kasy Oszczędności. Dużym zainteresowaniem cieszyła się krowa dostarczona przez firmę Junior Jacka Prokopczyka (szkolny program owoce i warzywa). Inne atrakcje to fotobudka, laboratorium magii, dmuchańce, lody, zajęcia sportowe, malowanie buziek, bańki mydlane. Pomimo deszczu, dobrej zabawy nie było końca. Miło było popatrzeć na pełne radości i umalowane twarze dzieci. Wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

 

Organizatorzy

Więcej

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II i Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu”

2022-06-06

W Ojczyźnie naszej jak i całym świecie przeżywamy obecnie wiele trudnych doświadczeń, cierpień i zamętu. Ludzie zamykają się w sobie, poszukują szczęścia na własną rękę, osłabiona jest więź międzyludzka, a przede wszystkim krytyce poddaje się wszystko i wszystkich.

Aby przezwyciężyć  te trudności, każdy człowiek poszukuje autorytetu, na którym mógłby wesprzeć się i obrać „właściwą drogę”, którą będzie podążał przez życie.

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie od wielu lat organizuje spotkanie okolicznościowe w lokalnym Kościele pod hasłem „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Po prawie trzech latach pandemii wróciliśmy do tej tradycji. W tym roku, 29 maja 2022 roku przygotowaliśmy dla społeczności lokalnej montaż słowno-muzyczny „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II i Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu”.

Podtrzymujemy  przesłanie dwóch największych autorytetów w naszej historii. Święty Jan Paweł II i Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński niepodważalnie stanowią wzór do naśladowania. Nie poddali się naporom czasu, przemijającym modom, pragnieniu łatwej popularności ani „gładkiemu mówieniu”. Od początku do końca „byli sobą”. Wszyscy ci, którzy się z nimi osobiście zetknęli potwierdzają, że to spotkanie stanowiło wyjątkowe uczucie duchowego uzdrowienia.

My, spadkobiercy ich wielkiego dzieła, pragniemy przekazywać  te „prawdy” kolejnym młodym pokoleniom. W tym roku nasze rozważania skupiły się na treściach dotyczących rangi Kościoła, który jest darem Boga, roli rodziny, troski o młode pokolenie i jedności braterskiej.

Rozważania te zostały zaprezentowane przez Dyrektora naszej szkoły – Pana Marcina Gorgola, Panią Dyrektor - Ilonę Bałagulską, przedstawicieli Rodziców – Panią Monikę Krzemień oraz Pana Sylwestra Michtę, nauczycieli – Hannę Drązikowską i Beatę Łyszkowską. Przedstawicielem głosu młodzieży był Paweł Lisichin - uczeń klasy ósmej, zaś dzieci reprezentowali uczniowie klasy 4d – Natalia Mucha, Antoni Kakietek, Kacper Studziński i Jan Strzemieczny.

Oprawę muzyczną zawdzięczamy chórowi szkolnemu i zespołowi instrumentalnemu pod dyrekcją Kariny Borządek i Krzysztofa Gwiazdy. Można było usłyszeć niezapomniane utwory, takie jak Wadowice czy Abba Ojcze. Wybrzmiały również nowe kompozycje naszego mistrza – Krzysztofa Gwiazdy. Dopełnieniem treści i muzyki był pokaz multimedialny, który przygotowała Izabela Starus. W oprawę liturgiczną Mszy Świętej zaangażowali się rodzice i uczniowie klasy 6b.

Mamy nadzieję, że takie  uroczystości wnoszą wiele dobrego w życie naszej społeczności lokalnej.
Z tego miejsca zapraszamy na kolejne spotkanie - w maju 2023 roku.

Beata Łyszkowska

Więcej

Piosenka jest dobra na wszystko - 2022

2022-06-06

W dniu 04 maja 2022 r. odbył się szkolny konkurs piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko".

 

Jury spośród około czterdziestu wykonawców wyłoniło laureatów:

 

Kategoria klasy I - III

I miejsce:

Filip Szymański kl. 2D

 

II miejsce:

Mateusz Buczyński kl. 2A

Rut Piech kl. 3A

Magdalena Drabczyk kl. 2D

Zofia Tracz kl. 1A

 

III miejsce:

Amelia Korona kl. 3C

Marcelina Mudryk kl. 2B

 

Wyróżnienie:

Kinga Stępień kl. 3C

Emilia Nowecka kl. 3A

Amelia Barnet kl. 2B

 

Kategoria klasy IV - VIII

I miejsce:

Mikołaj Szymański kl. 5A

Adela Ossowska kl. 5C

 

II miejsce:

Patrycja Spólnik kl. 4C

Emil Bielecki kl. 5A

 

III miejsce:

Natalia Tkaczyk kl. 7D

Natalia Łącka kl. 6D

 

 

Wszystkim wykonawcom gratulujemy!!!

 

Karina Borządek

Więcej

Realizacja Projektu Międzyszkolnego

2022-06-06

W XXI wieku w czasach pełnych nowości, Internetu, smsów czy maili, niektórzy powiedzą, że pisanie listów to miniona epoka, przeżytek albo relikt przeszłości, ale to nie dotyczy Pierwszoklasistów z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Jaktorowie oraz Trzecioklasistów ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO w Żyrardowie, którzy w obecnym roku szkolnym 2021/2022 realizowali międzyszkolny projekt "Dzieci listy piszą", dzięki któremu pięknie pielęgnowali zanikający sposób komunikowania się i zacieśniali między sobą więzi przyjaźni.

W ciągu całego roku uczniowie wymienili między sobą wiele listów, w których opowiadali o sobie, o swojej szkole oraz o swoich przeżyciach. Przesyłali też do siebie listy okolicznościowe z okazji świąt, w których zamieszczali własnoręcznie tworzone karty świąteczne wraz z życzeniami. Każdemu pisaniu, otwieraniu koperty czy odczytywaniu zapisanej treści, towarzyszył dreszczyk emocji, który udzielał się każdemu. Dzięki zaangażowaniu w projekt uczniowie rozwijali również swoje umiejętności takie jak: staranne pisanie, dokładne planowanie, tworzenie spójnej wypowiedzi pisemnej, jak również ćwiczyli swoją wyobraźnię, cierpliwość i rozwijali kreatywność.

Finałem całego projektu było spotkanie integracyjne, które odbyło się 23.05.2022r. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Jaktorowie. To był niesamowity dzień pełen zabaw i niespodzianek. Miłym akcentem, było zbieranie podpisów na koszulkach, w których dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie, a zabawy integracyjne, plastyczne oraz piknik i piękna pogoda dostarczyły uczniom wiele miłych przeżyć i emocji, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Małgorzata Klepacz

Więcej

Pierwszoklasiści z klasy 1a czytają przedszkolakom - przedszkolno–szkolna akcja edukacyjna

2022-06-06

W dniu 27 maja pierwszoklasiści z klasy 1a odwiedzili w przedszkolu dzieci z grupy 3a „Motylki” i przeczytali im piękną bajkę Marii Łastowieckiej „Kto kiedy zasypia”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia ćwicząc piękne czytanie w domu i w klasie. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały czytanych opowieści i z zainteresowaniem oglądały ilustracje w książce. Atrakcją dla wszystkich dzieci były wspólne harce przy popularnej zabawie „Stary niedźwiedź mocno śpi…”. Dla pierwszoklasistów prezentacja umiejętności interpretacyjnych tekstu czytanego była niezwykłym przeżyciem. Wychowawca przedszkolaków, pani Marta Słomczyńska, zdradziła nam, że maluszkom bardzo spodobała się przygotowana bajka i  z  niecierpliwością czekają na kolejną wizytę starszych kolegów ze szkoły.

Małgorzata Klepacz

Więcej

„Czytanie Szekspira”

2022-06-06

            11 i 12 maja w naszym Zespole po raz pierwszy odbył się konkurs pt. „Czytanie Szekspira”. Uczniowie klas VII i VIII  musieli zmierzyć się z czytaniem, oczywiście po angielsku, najsłynniejszego monologu Williama Szekspira zatytułowanego „Być albo nie być.” Uczniowie z chęcią wcielili się w postać Hamleta i najlepiej jak potrafili przeczytali tekst, zwracając uwagę na poprawną wymowę, intonację oraz sens przeczytanego tekstu.

           11 maja nad wynikami konkursu pracowała komisja w składzie: p.Ewa Adamus, p.Michał Fryzowski oraz p.Aleksandra Płoska. Jury miało ocenić występy uczniów klas VII.

            Natomiast 12 maja odbył się konkurs dla uczniów klas VIII, występy uczniów oceniała komisja w składzie: p.Beata Gałązka, p.Marta Sitek oraz p.Aleksandra Płoska. Dziękuję również p. Danucie Rex-Sadowskiej za wykonanie plakatu przedstawiającego postać Hamleta.

            Myślę, że konkurs pt. „Czytanie Szekspira” był okazją, aby uświadomić uczniom, że języka angielskiego można uczyć się na wiele sposobów. Ponadto konkurs był szansą, aby uczniowie choć trochę poznali twórczość Williama Szekspira, zaciekawili się jego dorobkiem literackim i w przyszłości zaczęli czytać dramaty tego wielkiego angielskiego pisarza.

Oto wyniki konkursu:

 

Kl. VII

I miejsce Tymon Kukiełka kl.VII d

II miejsce Urszula Dąbrowska kl. VII b

III miejsce Jan Derewianko kl. VII a

 

Kl. VIII

I miejsce Leonard Kukowski kl. VIII d

II miejsce Paweł Lisichin KL. VIII a

III miejsce Fryderyk Mączyński kl. VIII d

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Aleksandra Płoska

Więcej

Sukcesy sportowców

2022-06-06

            W ostatnich dniach maja, Nasza Szkoła wzięła udział w kolejnych zawodach sportowych organizowanych w ramach Szkolnego Związku Sportowego i jak to często miało miejsce w tym roku osiągnęliśmy wyniki, o których nie śniło się nikomu. Na początek międzypowiatowe zawody w lekkiej atletyce i zmagania uczniów wyłonionych w kwalifikacjach powiatowych (prawo startu miało po 3 najlepszych zawodników z mistrzostw powiatów Grodziskiego, Pruszkowskiego, Żyrardowskiego, Warszawsko - Zachodniego i Sochaczewskiego). W w/w zawodach już w pierwszym biegu nasza męska sztafeta 4x100 metrów w składzie J. Derewianko, M. Wasiak, J. Najsarek i N. Piech, sprawiła niespodziankę i z dużą przewagą wygrała rywalizację. Złote medale i kwalifikacje na zawody wojewódzkie tylko zaostrzyły apetyty na kolejne sukcesy. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli, najszybszy na dystansie 100 metrów w Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego Mateusz Wasiak, świeżo upieczony medalista z kolegami ze sztafety nie dał szans swoim rówieśnikom i w rywalizacji międzypowiatowej zdobył kolejny medal w tym dniu, tym razem na swoim koronnym dystansie 100 metrów, stając się tym samym "najszybszym mężczyzną w najbliższych 5 powiatach". Z taką formą Mateusza aż strach pomyśleć, co zrobi na zawodach wojewódzkich... które odbędą się w Warszawie 9 czerwca. Mocno trzymamy kciuki zarówno za Mateusza jak i za sztafetę. Warto również dodać, że 4. miejsce na najtrudniejszym dystansie tych zawodów, czyli w biegu na 1000 metrów, w bardzo złych warunkach atmosferycznych, zajął Nikodem Piech, multimedalista sportowy. Były to najlepsze wyniki naszych uczniów w zawodach tej rangi od 15 lat.

            31 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: F. Dmowski, M. Jaroszewski, F. Konopiński, D. Gałązka, M. Szymański, P. Juszyński, F. Juszyński, M. Palarczyk, J. Malec rywalizowali w wojewódzkim finale turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku”. Chłopcy zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. W zawodach wzięło udział 64 drużyny z całego województwa. W grupie chłopcy wygrali trzy mecze z zespołami z Ostrołęki, Zwolenia i Żyrardowa. Z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału. W ćwierćfinale padł remis, po którym wykonywane były rzuty karne, które zdecydowały o zwycięstwie przeciwników z Mińska Mazowieckiego.

            Jak się jednak okazało starty naszych najstarszych uczniów były tylko początkiem sukcesów, które na zawsze zapiszą sie w historii szkoły. Również w piątek 31 maja 2022 roku na Polach Bitwy pod Gunwaldem odbyły się bowiem Ogólnopolskie Finały w indywidualnych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. Po raz pierwszy w historii uczeń naszej szkoły Dawid Chechłacz z klasy 5a wziął udział  w zawodach tej rangi. Szósty zawodnik Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w rywalizacji ponad 130 uczniów z całego kraju, w tym również uczniów o rok starszych od niego, zajął 8. miejsce!!! Dawid, jesteś wielki! Dziękujemy Ci za ciężką pracę i fantastyczny wynik. Liczymy na to, że w przyszłym roku potwierdzisz swój wielki talent i jeszcze bardziej wyśrubujesz najlepszy wynik w historii Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.

 

Zespół Nauczycieli wychowania fizycznego ZS-P w Jaktorowie. 

Więcej

26 maja Dzień Matki!

2022-05-26

ŻYCZENIA DLA MAM OD DZIECI Z KLASY 2A

To jest bukiecik dla Ciebie Mamo,

Malutki, aby odpędził smutki,

Żeby Ci kwitł i w zimie i w lecie,

Nawet wówczas, gdy śniegiem zamiecie.

Jeden kwiatek to uśmiech.

Drugi to miłe słowo.

Trzeci to pomoc dla mamy,

gdy sprzątamy lub naczynia zmywamy.

I jeszcze listki - nasze piątki i szóstki wszystkie.

Wszystkiego Najlepszego Mamo!

Więcej

Wycieczka do Łodzi

2022-05-26

       18 maja 2022r. uczniowie  klasy 2a i 2c wybrali  się na wycieczkę do Łodzi.

Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w profesjonalnej kręgielni, gdzie odbyła się świetna  zabawa na torach do gry w kręgle. Program wycieczki obejmował również zabawę w Arena Laser Game, gdzie w największym w Polsce Centrum Gier Laserowych, uczniowie mogli zagrać w elektroniczny paintball.         W dwupoziomowym labiryncie, wzbogaconym efektami dźwiękowymi i świetlnymi  uczestnicy musieli wykazać się refleksem, inteligencją, sprytem oraz przemyślaną strategią. Oprócz zabawy dzieci  zdobywały też wiedzę. W Exsperymentarium czekała na nich interaktywna wystawa pozwalająca zrozumieć zagadnienia  z różnych dziedzin fizyki, biologii, chemii, które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz na stanowiskach interaktywnych. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość skorzystania z tunelu kosmicznego!

       Wszyscy bardzo zadowoleni, chociaż zmęczeni wrócili bezpiecznie do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Ewa Witkowska

Małgorzata Golędzinowska

Więcej

Szkolny konkurs SKO

2022-05-24


Szkolny konkurs SKO na wykonanie ekologicznego przybornika z symbolem SKO z wykorzystaniem surowców wtórnych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - III

 

Celem konkursu jest:

- zaangażowanie uczniów do aktywnego udziału w SKO,

- stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej w formie pracy przestrzennej na wykonanie ekologicznego przybornika z symbolem SKO,

- pobudzenie kreatywności uczniów.

 

Regulamin konkursu:

- uczestnicy konkursu wykonają jedną pracę w dowolnej formie przestrzennej z wykorzystaniem surowców wtórnych (np.: papier, tektura, zużyte papierowe opakowania, plastikowe butelki, zużyte tkaniny itp.);

- termin składania prac do 31 maja 2022 r.

- najlepsze prace zostaną nagrodzone.

 

Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- estetyka pracy,

- samodzielność,

- pomysłowość i oryginalność.

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE SKO

 

 

 

Emilia Skrzypczyńska i Eliza Sztejna 

Więcej

Weź udział w konkursie "Test wiedzy SKO"

2022-05-24

Z przyjemnością informujemy, że jak co roku w ramach działającego w naszej szkole programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności bierzemy udział w Teście wiedzy SKO organizowanym przez PKO Bank Polski. Test jest częścią „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli”, w którym co roku bierzemy udział jako szkoła. Za dobry wynik osiągnięty w teście szkoła ma szansę otrzymać, aż 20% punktów możliwych do zdobycia w Konkursie.

 

W związku z tym serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie.  

Test ma formę elektroniczną, na specjalnej stronie internetowej, poniżej znajduje się link do testu:

 

https://www.pkobp.pl/test-sko/

 

Do uruchomienia testu niezbędny jest kod szkoły: 531.

 

SKO kierowane jest do dzieci, ale w teście mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – także dorośli. Test można wykonać wielokrotnie.

 

Pierwszacy już biorą udział w super zabawie ????

 

Dziękujemy za pomoc.

 

Opiekunowie SKO Emilia Skrzypczyńska i Eliza Sztejna

Więcej

Wycieczkowania czas – czas zacząć

2022-05-24

Po długim okresie, pozbawionym nie tylko stacjonarnego nauczania, normalnych, bezpośrednich kontaktów, ale i wycieczek, następuje czas względnej szkolnej normalności. A jednym z jego przejawów jest to, co większość uczniów lubi, czyli wyrwanie się ze „szkolnych ław”. Takim beztroskim, towarzyskim kontaktem z koleżankami i kolegami, w nowym, dla wielu ciekawym i odkrywanym – otoczeniu. Pewna dawka historii narodowej, piękno stylów architektonicznych czy walorów środowiska przyrodniczego, może być inspiracją do dalszego poznawania. Jeżeli nawet nie od razu, to w przyszłości wspomnienia mogą odżyć i stać się pożywką dla zgłębiania i rozumienia piękna ojczystych krajobrazów i zabytków.

 

Wycieczki – jak wiadomo – bawią i uczą. Na taką dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie udały się klasy 7a i 7b oraz kilku uczniów z klasy 8c. Wiek, zainteresowania i i temperamenty uczniów spowodowały, że oprócz krótkiego zapoznania się ze stolicą świętokrzyskiego – Kielcami, obejrzenia zjawiskowej jaskini Raj oraz jednego z największych gołoborzy w Środkowej Europie, młodzież dostała sporą dawkę ruchu. Oprócz podejścia na Święty Krzyż, mieliśmy wejście na zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach, długi spacer wśród najbardziej znanych światowych budowli w Sabat Krajno i park linowy. Odważni zmierzyli się z trudną trasą, dodatkowo przy bardzo silnym wietrze. Dla wytrwałych i mających niespożytą energię, w ośrodku, gdzie był nocleg, można było poszaleć na boisku z piłką. Bardzo ładną pogodę mieliśmy oczywiście „zamówioną”, a deszcz powitał dopiero powracających.

 

 

 J. S.

 

 

Więcej

Projekt edukacyjny uczniów z klas 1-3

2022-05-16

         Od 10 maja w naszej szkole można oglądać wystawę pt. ,,Moja mała Ojczyzna – Jaktorów”, która powstała przy ogromnym wysiłku uczniów z klas 1-3 wspieranych przez swoich wychowawców i rodziców. Celem projektu było poszerzanie wiedzy o swojej miejscowości i rozbudzenie przywiązania do miejsca w którym mieszkamy.     Prace nad projektem trwały kilka miesięcy. Uczniowie z klas trzecich wykonali przepiękne makiety. Możemy m.in. zobaczyć makietę kościoła, straży pożarnej, szkoły podstawowej, sklepu, piekarni, policji ale także stacji kolejowej z pociągami i ciekawych miejsc. Albumy i foldery są dziełem ich młodszych o rok kolegów. Można w nich znaleźć historię szkoły, legendę o powstaniu Jaktorowa, informacje o roślinności i zabytkach naszej miejscowości. Pierwszaki uwieczniły swoją małą ojczyznę w pracach plastycznych. 

          Uczniowie wspaniale wywiązali się z powierzonych im zadań. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Wychowawcy klas 1-3

Więcej

Gniazdko dla ptaszka

2022-05-16

Nadeszła wiosna. Przyleciały już ptaki z ciepłych krajów. Od dzisiaj na naszych mniejszych przyjaciół czekają piękne gniazda, które wykonali uczniowie klasy 2b. Nie było to łatwe zadanie. Jak ptaszki dają sobie z tym radę? - pytały dzieciaki. W niektórych gniazdach już pojawili się pierwsi mieszkańcy, są nawet jajka. Po pracy trzeba było posprzątać. To już nikomu nie sprawiło trudności.

 

Bożena Wiśniewska

Więcej

Kolejne sukcesy sportowe uczniów

2022-05-11

Kolejne zawody i kolejne sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie. Tym razem w ramach Mistrzostw Powiatu Grodziskiego w lekkoatletyce, które odbyły się w dniu 6.05.2022 na stadionie w Międzyborowie nasi chłopcy okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej, wygrywając między innymi z drugimi w klasyfikacji uczniami SP nr 6 w Grodzisku oraz trzecimi uczniami SSP MTE w Milanówku. Na sukces naszej drużyny złożyły się świetne wyniki indywidualne naszych uczniów.

Zdominowaliśmy biegi krótkie, w których nasza sztafeta 4x100 metrów zdobyła złote medale i tytuł "Najszybszych w Powiecie Grodziskim". Dodatkowo Mateusz Wasiak zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów, trzeci na tym samym dystansie był Kajtek Wojciechowski a siódmy Jan Derewianko. Złoto w biegu na dystansie 1000 metrów po fantastycznym biegu i jeszcze lepszym finiszu zdobył Nikodem Piech, który dołożył do indywidualnych osiągnięć również brązowy medal w sztafecie olimpijskiej. Brąz ze sztafety otrzymali również M. Wasiak, J. Derewianko, S. Tymiński. Poza naszymi medalistami świetne wyniki uzyskali również J. Najsarek i S. Tymiński w biegu na 600 metrów, zajmując kolejno 4. i 5. miejsce w powiecie oraz S. Szkop, który był 6. w biegu na 200 metrów. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Marta Affek, która zajęła 4. miejsce w biegu na 600 metrów, Zuza Bartkiewicz 7. na tym samym dystansie, oraz Iga Bałagulska, która była 7. w biegu na 100 metrów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Daniel Kupiec

Więcej

III Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII

2022-05-10

22 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.

 Konkurs skierowany był do uczniów klas: VI, VII,VIII szkoły podstawowej z terenu Gminy Jaktorów. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 19 uczestników. Jury konkursu w składzie: Mariola Barcikowska, Małgorzata Sowa, Anna Ostrowska, Beata Wesołowska oraz Maria Szymańczak dokonało oceny dyktand. Wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności ortograficznych. Komisja konkursowa po uważnym sprawdzeniu prac pisemnych wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Julia Krawczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, II miejsce ex aequo zajęły Natalia Łącka i Iga Bałagulska uczennice Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, III miejsce przypadło Amelii Samsel uczennicy Szkoły Podstawowej w Międzyborowie oraz  Aleksandrze Sobolewskiej uczennicy Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.

Wyróżnienia przyznano: Amelii Rak i Julii Ciołek uczennicom Szkoły Podstawowej w Międzyborowie oraz, Urszuli Dąbrowskiej i Pawłowi Lisichinowi uczniom Szkoły Podstawowej w Jaktorowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy, a laureaci nagrody książkowe. Zdobywca tytułu Mistrza Ortografii został uhonorowany wiecznym piórem z wygrawerowanym logo konkursu.

Po części konkursowej odbyło się spotkanie, które poprowadziła artystka malarka Danuta Rex. Tematem była wiosna w malarstwie. Artystka w sposób barwny i ciekawy opowiedziała o znanych dziełach wybitnych malarzy, którzy ulegli wiosennym inspiracjom i przelali piękno tej niezwykłej pory roku wprost na swoje płótna.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Zgodnie ze znaną zasadą - ,,Pisać każdy potrafi, kto uczy się ortografii”- zachęcamy do zgłębiania tajników polskiej ortografii i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu o tytuł Mistrza Ortografii.

 

Maria Szymańczak

Więcej

Zebrania z rodzicami w maju 2022

2022-05-05

Zebrania z rodzicami klasy 1-3

10 maja 2022r. godz. 17:00

Klasa 1a sala nr 1

Klasa 1b sala nr 2

Klasa 2b sala nr 10

Klasa 3b sala nr 6

Klasa 3c sala nr 7

10 maja 2022r. godz. 18:00

Klasa 1c sala nr 1.16

Klasa 1d sala nr 1.14

Klasa 2c sala nr 9

Klasa 2d sala nr 1.15

Klasa 2a sala nr 5

Klasa 3a sala nr 4

 

Zebrania i dzień otwarty klasy 4-8

11  maja 2022r. godz. 17.00

Klasa 4a sala nr 1.11

Klasa 4d sala nr 0.04

Klasa 5a sala nr 1.16

Klasa 5b sala nr 2.06

11  maja 2022r. godz. 18.00

Klasa 4b sala nr 1.13

Klasa 6b sala nr 2.05

Klasa 7a sala nr 3.09

Klasa 7b sala nr 2.02

Klasa 7d sala nr 3.05

 

12  maja 2022r. godz. 17.00

Klasa 4c sala nr 1.15

Klasa 5c sala nr 2.03

Klasa 5d sala nr 2.07

Klasa 6a sala nr 2.12

Klasa 7c sala nr 3.03

Klasa 8a sala nr 3.01

Klasa 8b sala nr 3.06

Klasa 8c sala nr 3.02

Klasa 8d sala nr 3.07

Więcej

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

2022-05-02

Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych.

Uczniowie klasy I b wykonali patriotyczne lapbooki, czyli teczki tematyczne w których umieścili informacje na temat symboli narodowych, polskiej stolicy, waluty i innych ciekawostek. Prace powstawały w wielkim skupieniu, zaangażowaniu. Nie zabrakło również rozmów dotyczących: czym jest patriotyzm, wolna ojczyzna. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i pomysłowością.

 

Ewa Grzybowska

Renata Zielińska

Więcej

Warsztaty ekologiczne z okazji Dnia Ziemi

2022-04-29

26 kwietnia 2022r. odbyły się warsztaty ekologiczne dla klasy 1b, które zorganizowali i poprowadzili uczniowie klasy 2a w ramach koła przyrodniczego. W zajęciach wzięli  udział zaproszeni goście – Dyrektor Szkoły p. Marcin Gorgol, Wicedyrektor p. Joanna Cackowska oraz panie Ewa Grzybowska i Renata Zielińska.

Głównym celem warsztatów było angażowanie uczniów w działania proekologiczne oraz kształtowanie nawyku segregowania odpadów. Podczas warsztatów dzieci brały udział w zabawach ekologicznych, dowiedziały się, jak należy segregować odpady, jakie kolory mają pojemniki na śmieci. Obejrzały również krótki film edukacyjny o segregacji śmieci. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie ekobohatera przez uczniów klasy 1b. Do wykonania pracy uczniowie wykorzystali plastikowe butelki, butelki szklane, papier, torebki foliowe.

Oto efekty ich pracy.

 

Ewa Witkowska

Więcej

Przed egzaminem ...

2022-04-29

W linku poniżej uczniowie klas 8 znajdą garść informacji, które pomogą przed egzaminem:Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnymPowodzenia


Więcej

Świąteczne życzenia

2022-04-15


Więcej

Pełna miska dla zwierzaków ze schroniska

2022-04-15

Tak brzmiało hasło na jednym z plakatów wykonanych przez uczniów z klasy 2b, które zachęcały do zbierania karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Dzieciaki z tej klasy przygotowały także pudełka do których można było wkładać karmę. Zbiórka trwała miesiąc. Będzie niejedna miska pełna jedzenia. Dziękujemy wszystkim za okazanie serca bezdomnym zwierzakom.

Bożena Wiśniewska

Więcej

Laureaci konkursu czytelniczego – klasa 2b

2022-04-15

Uczniowie klasy 2b prze cały rok szkolny uczestniczą w zajęciach koła czytelniczego .W ramach tych zajęć dzieciaki m.in. przygotowują się do konkursów czytelniczych.  Efektem tych przygotowań są zdobyte w konkursie „Oczaruj mnie …literaturą europejską” czołowe miejsca na etapie powiatowym. Franciszek Bałagulski zajął I miejsce z wierszem M. Brykczyńskiego „Kruk w kąpieli”,  a Magdalena Drabczyk II miejsce  z wierszem J. Tuwima „Okulary”.

Serdecznie gratuluję moim uczniom i życzę dalszych sukcesów.

Bożena Wiśniewska

Więcej

Przy świątecznym stole

2022-04-15


13 kwietnia w klasie 1a i 1c odbyły się świąteczne spotkania klasowe. Uczniowie wspólnie z nauczycielami nakryli i udekorowali świąteczny stół. Przyniesione przez dzieci wiosenno - świąteczne potrawy przepięknie się prezentowały oraz wyśmienicie smakowały. Na naszych przedświątecznych spotkaniach mieliśmy przyjemność ugościć wspaniałych gości.
Był to czas spędzony w przemiłej i radosnej atmosferze.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

Emilia Skrzypczyńska i Małgorzata Klepacz

Więcej

„Oczaruj mnie…”

2022-04-11

7 edycja konkursu „Oczaruj mnie…” odbyła pod hasłem „literatury europejskiej”.

Szkolne eliminacje miały miejsce 9.12.2021 roku. Wzięło  w nich udział 28 uczestników, 22 recytatorów z klas I-III i 6 bajarzy z klas IV-VIII. Jury w składzie: Joanna Cackowska i Beata Wesołowska, zakwalifikowało 16 uczestników do etapu powiatowego, 10 marca gościli oni w murach Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Dziś znamy już wyniki etapu powiatowego!!!

Wszyscy uczestnicy konkursu z powiatu, spotkali się 5 kwietnia 2022 roku,

na Gali podsumowującej Konkurs w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Nasi recytatorzy odnieśli wielki sukces. Wśród laureatów powiatowego etapu, znaleźli się wszyscy uczestnicy etapu powiatowego:

 

                        I miejsce:

(w nawiasie nazwisko nauczyciela przygotowującego)

Hanna Skrzypczyńska kl. 1a (M. Klepacz)

Franciszek Bałagulski kl. 2b (B. Wiśniewska)

Amelia Korona kl. 3c (D. Ślesińska)

Ewa Łagunionok kl. 3c (D. Ślesińska)

 

II miejsce:

Helena Kukiełka kl. 1a (M. Klepacz)

Zofia Tracz kl. 1a (M. Klepacz)

Zuzanna Marzoch kl. 2a (E. Witkowska

Magdalena Drabczyk kl. 2b (B.Wiśniewska)

Filip Szymański kl. 2d (B. Fijewska)

Michał Zduńczyk kl. 3b (J. Bartosiak)

Emil Bielecki kl. 5a (M. Szymańczak)

Daniel Chechłacz kl. 5a (M. Szymańczak)

Jakub Roszczyk kl. 5a (M. Szymańczak)

Ewa Kukiełka kl. 5b (A. Ostrowska)

Adela Ossowska kl. 5c (D. Brzezińska)

Antonina Pietrzak kl. 7b (A. Ostrowska)

 

Po wręczeniu nagród, wszyscy zgromadzeni wysłuchali recytacji wiersza ”Kocham Ukrainę” w języku ukraińskim oraz kilku prezentacji uczestników konkursu.

Na zakończenie uroczystości wszyscy mieli okazję zobaczyć film pt. „Skarb Mikołajka”.

        Dziękuję uczestnikom za udział w konkursie, wszystkim nauczycielkom i rodzicom za przygotowanie uczniów. Gratuluję wspaniałych wyników i zachęcam do uczestnictwa w kolejnych edycjach Konkursu „Oczaruj mnie…”.

 

Beata Wesołowska

Więcej

Złoty medal Dawida

2022-04-06

W dniu 05.04.2022 r Dawid Chechłacz po walce na finiszu

zdobył złoty medal mistrzostw powiatu

w Indywidualnych Biegach Przełajowych na 1000 metrów.

 

Wielkie brawa!!!

Robert Strupiński


Więcej

Sukcesy w biegach przełajowych

2022-04-06

W dniu 5 kwietnia 2022 roku w Milanówku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii dzieci. Uczniowie z Jaktorowa zdobyli 3 medale. W roczniku 2010 złoty medal zdobył Dawid Chechłacz, brązowy medal Filip Dmowski. W tym samym roczniku brązowy medal zdobyła Emilia Gontarczyk. W roczniku 2011 czwarte miejsce wywalczył Mikołaj Jaroszewski, co zapewniło mu awans do zawodów międzypowiatowych. Pochwalić należy wszystkich uczniów, którzy dobiegli do mety.


Bieg na 800 m dziewcząt. 3 m-ce Emilia Gontarczyk, 5 m-ce Wiktoria Gontarczyk, 7 m-ce Anika Sandowicz. Cała trójka dziewcząt awansowała do zawodów międzypowiatowych.


Robert Strupiński
Więcej

Konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej

2022-04-05

Zapraszamy do udziału w


 KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ


„Piosenka jest dobra na wszystko”


konkurs odbędzie się w szkole, w sali prób chóru/parter przy sekretariacie/


Konkurs odbędzie się 27.04.2022 r.  godzina rozpoczęcia przesłuchań zostanie podana po ustaleniu list przesłuchań.


Prosimy wziąć z sobą aranże/ podkłady muzyczne nagrane na płycie cd lub pendrive!


Konkurs przebiegać będzie w następujących kategoriach:

   a) soliści z kl. I – III

   b) soliści z kl. IV – VIII


Zaproszenie do konkursu piosenki 2022

Więcej

OGÓLNOPOLSKI SUKCES KLASY 1A

2022-03-28

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w jesienno – zimowym etapie 12. Edycji ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Realizując projekt w moim zespole przeprowadziłam zadania wyznaczone w projekcie, ale też podjęłam z dziećmi szereg działań dodatkowych według swojego pomysłu. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w proponowanych zadaniach. Poprzez zabawy edukacyjne przyswajali wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, którą z zapałem stosowali w praktyce.

Działania naszego zespołu zostały docenione przez komisję sędziowską, która przyznała nam III miejsce. Warto wspomnieć, że w projekcie wzięło udział 390 zespołów z całej Polski. Jest to wielki sukces!

Uczniowie na wieści o swojej wygranej zareagowali entuzjastycznie, ale i z zaskoczeniem, bo nie wiedzieli, że biorą udział w ogólnopolskim konkursie. Chciałam tak poprowadzić proces edukacyjny, żeby był on dla dzieci sam w sobie fascynującą przygodą i nagrodą. Okazało się jednak, że na uczniów czekają nagrody rzeczowe, które organizator przekaże nam w czerwcu. Oczywiście czekamy na nie z niecierpliwością.

 

Wychowawca klasy i opiekun zespołu projektowego

Małgorzata Klepacz

Więcej

SADZENIE KWIATÓW W KLASIE 1a i 1c

2022-03-25

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe, m.in. na sianie i sadzenie kwiatów. Czy można wykonywać prace ogrodowe w sali lekcyjnej? Dla uczniów klasy Ia i Ic nie ma rzeczy niemożliwych.

Podczas pierwszych tematów związanych z wiosną uczniowie mieli okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy związanych z taką zieloną porą roku. Dzieci poszukiwały oznak wiosny, poznały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów, tj. krokusy, przebiśniegi, tulipany, narcyzy, hiacynty, żonkile i wiele innych. Uczyły się także o roślinach cebulowych. Dowiedziały się, jakie warunki musi mieć roślina, by mogła wyrosnąć. Każdy uczeń miał okazję posadzić z cebulki swój kwiatek. Kwiaty w donicach pięknie zdobią parapety naszej klasy. Z pewnością pozwoli to na jeszcze lepsze poczucie, że wiosna jest tuż, tuż.

 

Emilia Skrzypczyńska i Małgorzata Klepacz

Więcej

Z wizytą w OSP Jaktorów

2022-03-14

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaktorowie postanowili odwiedzić ukraińskich rówieśników.Więcej

Rekolekcje 2022

2022-03-07


Więcej

Akcja Plecaczek

2022-03-04


Akcja „Plecaczek”

 

Drodzy Rodzice, nasza szkoła dołącza do akcji pomocy dzieciom, które przybywają z Ukrainy, tzw. akcji „PLECACZEK”.

Zachęcamy Państwa do wsparcia akcji, a mianowicie skompletowania plecaczka z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Do realizacji potrzebujemy małych plecaczków dla dzieci, nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie. Mile widziane motywy dziecięce.

Każdy plecaczek powinien zawierać:

- butelkę wody niegazowanej z dziubkiem

- soczek w kartoniku ze słomką

- mus w tubce

- batonik/czekoladkę/słodycz

- małe opakowanie kredek

- kolorowankę

- małego misia/przytulankę

- paczkę chusteczek higienicznych

- paczkę mokrych chusteczek

 

Skompletowany plecaczek uczniowie naszej szkoły mogą przekazać do wychowawcy klasy lub opiekuna akcji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaktorowie - Pani Emilii Skrzypczyńskiej w terminie od 03.03.2022 – 10.03.2022r.

Plecaczki zostaną następnie przekazane do OSP w Jaktorowie oraz Hufca ZHP Jaktorów, gdzie obecnie mieszkają ukraińskie Rodziny.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji. Razem możemy więcej.


Więcej

Jeszcze będzie słonecznie

2022-03-04

Uczniowie klasy 1d wykonali prace plastyczne, by wesprzeć swoich rówieśników z Ukrainy. Wyrazili swoje emocje, a tytuł wystawy brzmi ,,Jeszcze będzie słonecznie".Więcej

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

2022-02-24

23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Choruje na nią 350 mln osób – w tym dzieci i młodzież. Odsetek dzieci i młodzieży zmagającej się z depresją rośnie. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. W tym dniu w czasie zajęć uczniowie rozmawiali na temat objawów depresji wśród dzieci i młodzieży, oglądali film a następnie poprzez ,,burze mózgów" szukały sposobów przeciwdziałania tej chorobie. Zajęcia odbyły się w klasie 5b, w klasie 7a oraz w świetlicy szkolnej klas starszych.

 

Emilia Banasiak

Anna Druszcz

 

Więcej

KLASOWY BAL KARNAWAŁOWY

2022-02-22

Zgodnie z tradycją karnawałową w klasie 2c odbył się wyczekiwany bal kostiumowy. Tego dnia niespodziankom i zabawie nie było końca. Atmosfera tego wyjątkowego balu udzieliła się całej klasie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, chłopcy w kulturalny sposób zapraszali koleżanki do tańca. Nie zabrakło smacznego poczęstunku. W miłej atmosferze czas bardzo szybko minął, a dzieci z pamiątkowymi balonikami wróciły do domów.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Małgorzata Golędzinowska

Więcej

BAL KARNAWAŁOWY w klasach 1a i 1c

2022-02-22

18 lutego 2022 roku odbył się bal karnawałowy w klasach 1a i 1c. Sala szkolna, ku uciesze dzieci, zamieniła się w balową, za sprawą kolorowych balonów, serpentyn, wystawy masek. Pierwszaki zaprezentowały ciekawe przebrania karnawałowe. Zabawa była huczna! Dzieci tańczyły i bawiły się w rytmach ulubionych utworów. Nie zabrakło zabaw tanecznych i konkursów. Uczniowie mieli także słodki poczęstunek, co spotkało się z ich dużą radością. O tym, że był to wspaniały dzień, świadczą słowa jednej z uczennic "To jest mój najlepszy karnawał w życiu! ".

Małgorzata Klepacz i Emilia Skrzypczyńska

Więcej

Bal karnawałowy w klasie 2a

2022-02-15

28 stycznia 2022r.  odbył się bal karnawałowy  w naszej klasie.

Na balu wystąpiliśmy w ciekawych, kolorowych kostiumach.  Niektórzy z nas byli nie do poznania, budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Bawiliśmy się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. 

Bal umożliwił nam spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Jak się bawiliśmy? – zobaczcie sami.

 

 

Ewa Witkowska

Więcej

Bal karnawałowy w klasie 2b

2022-02-11

28 stycznia w klasie 2b odbył się bal karnawałowy. Tego dnia sala lekcyjna wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle. Została udekorowana balonami i serpentynami. W tym dniu dzieci przyszły w ciekawych kostiumach. Uczniowie przez kilka godzin doskonale bawili się przy zumbie dla dzieci oraz brały udział w różnych konkursach. Bal karnawałowy upłynął w miłej atmosferze, dostarczył dzieciakom wielu miłych wrażeń.

Bożena Wiśniewska

Więcej

Koncert FN

2022-01-28

        W piątek 14 stycznia w naszej szkole odbył się kolejny koncert Filharmonii Narodowej. Tym razem koncert opowiadał o „gwieździe, która lśniła za życia" - o życiu i twórczości Jerzego Fryderyka Händla. Kompozytor ten, to jedna z najbardziej fascynujących postaci świata muzycznego – mistrz baroku, którego geniusz szczęśliwie został doceniony jeszcze za jego życia. Kompozytor łączył wielki talent artystyczny ze zdolnościami organizatorskimi, co z pewnością sprzyjało rozwojowi jego kariery. W repertuarze koncertu znalazły się kompozycje wykonywane na instrumentach dawnych: obój barokowy, viola da gamba czy klawesyn oraz przez obdarzonego wyjątkowym głosem śpiewaka - kontratenor altowy i baryton, w którego wykonaniu usłyszeliśmy największe barokowe przeboje muzyki operowej. Młodsi słuchacze wysłuchali z zainteresowaniem kilku piosenek skomponowanych specjalnie z myślą o tym koncercie, które opowiadają o życiu pana Händla oraz o czasach, w których bawił się i komponował.

Karina Borządek

Więcej

SUKCES NASZYCH UCZENNIC!!!

2022-01-28

Na początku stycznia odbyła się kolejna edycja konkursu wokalnego „Zima w Milanówku”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Wiktoria Zega i Natalia Tkaczyk. Konkurs zorganizowany był w tym roku w ramach obchodów 70 – lecia nadania praw miejskich miastu Milanówek. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Milanówka, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Wójt Gminy Jaktorów. Sposród wielu uczestników, mieszkańców Milanówka, Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Piastowa, Brwinowa i sąsiednich gmin nasze uczennice z piosenką "Wigilia" zdobyły I MIEJSCE!!! Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Natalii a także towarzyszącemu im chórowi szkolnemu.

Karina Borządek

Więcej

Wyniki konkursu fotograficznego

2022-01-28

W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej „Piękno Jaktorowa” komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

1. miejsce – Artur Kakietek – fotografia : „Ruiny młyna Ogidel”

2. miejsce – Paweł Lisichin – fotografia „Trzmiel w krokusach”

Wyróżnienie dla Nikodema Wesołowskiego

Więcej

Nauczanie zdalne

2022-01-26

W związku z informacjami Ministerstwa Edukacji i Nauki informuję, że klasy 5 – 8 od czwartku 27 stycznia 2022 przechodzą w tryb nauczania zdalnego.

Klasy 1 – 4 pozostają na lekcjach w szkole.


Marcin Gorgol

Więcej

Maski karnawałowe

2022-01-21Uczniowie klasy 2b z niecierpliwością czekają, kiedy będą mogli bawić się na balu karnawałowym. We wtorek 18 stycznia rozpoczęli do niego przygotowania. W tym dniu samodzielnie wykonali maski karnawałowe.

 

B. Wiśniewska

Więcej

Realizacja ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” w klasie 1a

2022-01-18

Klasa 1a w pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 realizowała ogólnopolski projekt, którego głównym celem było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

Realizując zadania projektowe przeprowadziłam lekcje: „Co należy jeść, aby być zdrowym?” oraz „W białej krainie - ostrożnie z cukrem i solą”. Przeprowadziłam także szereg zajęć dodatkowych według własnego pomysłu:

Dzieci wykonały wielką klasową piramidę żywienia, której kształt wylepiłam na podłodze czarną taśmą. Zadaniem dzieci było umieszczenie kartoników z nazwą kategorii produktów na poziomach piramidy oraz przypasowanie im odpowiednich produktów. Produkty były realne, co dodało atrakcyjności zaproponowanej zabawie edukacyjnej.

         Uczniowie wykonali pracę techniczną "Zdrowie na talerzu". Z różnorodnych materiałów wykonali kompozycje zdrowych produktów na talerzyku papierowym.

Podczas warsztatów kulinarnych "Zdrowe śniadanie" uczniowie wyposażeni w kolorowe stroje kucharskie, deski do krojenia i noże z ogromnym zaangażowaniem przygotowali: pastę jajeczną ze szczypiorkiem, twarożek ze szczypiorkiem, rzodkiewką i ogórkiem oraz jogurt naturalny z gruszką i miodem. Potem wykonali kanapki z pieczywa pełnoziarnistego ze specjałami swojej produkcji. Dzieci z apetytem zjadły zrobione przez siebie zdrowe śniadanie, a faworytem okazała się pasta jajeczna.

Kolejnym zadaniem, które wykonały dzieci było stworzenie wspólnie propozycji naszej klasy na zdrowe menu na kilkanaście dni. Uczniowie potrafili zastosować zdobytą na wcześniejszych lekcjach wiedzę na temat zdrowego odżywiania w praktyce.

Postawiłam przed dziećmi zadanie - wyzwanie "Codziennie zdrowe drugie śniadanie". Dzieci przez jeden tydzień miały wywiązać się z zadania, by na drugie śniadanie w szkole spożywać jedynie zdrowe produkty. Miały unikać słodyczy i słonych przekąsek. Wyzwanie bardzo spodobało się dzieciom, które z dumą prezentowały mi swoje śniadaniówki przygotowane wraz z rodzicami. Dzieci do dnia dzisiejszego demonstrują mi z dumą swoje zdrowe śniadania, które przynoszą do szkoły.

Przeprowadziłam z dziećmi doświadczenie, które miało im zobrazować, ile cukru spożywa dziecko w ciągu tygodnia. W tym celu przygotowałam duży słoik opatrzony grafiką i pytaniem - Ile jem cukru?, a dzieci każdego dnia wrzucały do niego 19 kostek cukru, ponieważ tyle przeciętnie spożywa polskie dziecko. Efekt końcowy w sposób obrazowy pokazał, jak dużo cukru jedzą dzieci. Nasz słoik miały okazję obejrzeć też uczniowie z innych klas oraz inni nauczyciele. Dla każdego to była ciekawa lekcja o zdrowiu.

Przeprowadziłam również warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowały kulki owsiane z miodem, orzechami włoskimi, ziarnami słonecznika, masłem orzechowym i wiórkami kokosowymi. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały tą zdrową, choć słodką przekąskę. Uznały, że warto się wysilić, żeby zjeść coś dobrego, ale zdrowego.

Wykonałam wraz z uczniami gazetkę edukacyjną pokazującą, ile cukru zawierają popularne wśród dzieci napoje. Dzieci były bardzo zaangażowane w zadanie i szybo przekonały się, że napoje reklamowane i przeznaczone dla dzieci wcale nie są dla nich zdrowe. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że aby dbać o swoje zdrowie należy wybierać wodę.

Wykonałam także z dziećmi doświadczenie polegające na tym, że każde dziecko przygotowało sobie wodę z taką ilością cukru ile zawiera coca-cola. Zakładałam, że każde dziecko ze wstrętem odrzuci ten "specyfik", ale okazało się, że choć większość właśnie tak zareagowała, to znalazły się dzieci, które z wielką chęcią wypiły tą słodzoną wodę. Uświadomiliśmy sobie, jaka jest siła przyzwyczajenia do słodkiego smaku.

Dzieci uczestniczyły w warsztacie robienia zdrowego soku, podczas którego umyły, pokroiły jabłka i wycisnęły z nich sok za pomocą sokowirówki. Zadanie było bardzo atrakcyjne dla uczniów. Sok bardzo im smakował, wielu prosiło o dokładkę.

Uczniowie otrzymali także zadanie twórcze polegające na stworzeniu nowych gatunków owoców. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i powstały rysunki przedstawiające niezwykłe owoce tj.: tęczoplącze, pestkowiec, olokado. To kreatywne działanie dało dzieciom wiele satysfakcji.

Moment edukacji zdalnej wykorzystałam, by zaproponować rodzicom i dzieciom przygotowanie zdrowej, słodkiej przekąski w domu i zaprezentowanie jej w postaci zdjęć. Otrzymałam mnóstwo fotografii prezentujących proces tworzenia, jak i efekty pracy dzieci wspieranych przez rodzeństwo i rodziców. Uczniowie przygotowali min. sorbety owocowe, muffiny marchewkowe, batony z płatków owsianych, desery z kaszy jaglanej.

         Podczas realizacji projektu przeprowadziłam dwa konkursy klasowe: Najciekawszy plakat do hasła "Dbam o zdrowie" oraz "Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy”. Prace dzieci były bardzo interesujące i pomysłowe. Dzięki przychylności pana dyrektora Marcina Gorgola dzieci, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały wspaniałe nagrody – gry edukacyjne o tematyce zdrowego odżywiania. Każde dziecko otrzymało drobny upominek i dyplom za udział w konkursie.

         Regularnie prezentowałam na szkolnym korytarzu prace, plakaty, gazetki, rysunki mojej klasy, promując wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych. Nasze wystawy spotykały się z dużym zainteresowaniem uczniów z innych klas. Dzieci z wielką ochotą i radością częstowały kolegów i koleżanki z innych klas, dyrekcję szkoły i nauczycieli zdrowym śniadaniem, zdrową słodką przekąską i sokiem wyciśniętym z jabłek, które zrobili podczas warsztatów kulinarnych. Dzieci potrafiły zaprezentować przy tym przepisy na te zdrowe specjały oraz zachęcić do zdrowego odżywania.  

         Realizacja projektu w mojej opinii przyczyniła się do wzrostu wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie bardzo dużo się nauczyli i wyrobili dobre nawyki żywieniowe. Obserwuję, że dzieci chętniej sięgają po wodę, soki 100% oraz owoce, warzywa i zdrowe przekąski. Żywię nadzieję, że będzie to trwała świadomość o konieczności zdrowego odżywiania i dbania o swoje zdrowie.

Małgorzata Klepacz

Więcej

Jasełka 2021

2021-12-22

W tym roku jasełka w innej formie...


Więcej

Życzenia świąteczne

2021-12-22


Więcej

Wigilia w 1b

2021-12-22

17 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną, uczniowie klasy IB  spotkali się na klasowej wigilii. Już od rana wszyscy zaangażowali się w przygotowania do uroczystej wieczerzy. Ustawiali ławki, krzesła, rozkładali talerze, kubki i słodki poczęstunek. Na uroczystym spotkaniu nie zabrakło również pierniczków, które zgodnie z przygotowaniami do świąt, zostały wykonane przez uczniów. Wspólne chwile przy choince, poczęstunku i kolędach umiliły składane świąteczne życzenia, które zaczynały się od: ZDROWIA, szczęścia, miłości i przebaczenia oraz chwil spędzonych w gronie najbliższych. Klasową wigilię spędziliśmy w bardzo miłej, radosnej atmosferze, która wprowadziła nas w magię świąt.

Ewa Grzybowska

Renata Zielińska

 

Więcej

PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

2021-12-21

Na konkurs PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA (2 edycja) wpłynęło 100 prac. To niezwykły wynik! Uczniowie klas I-III wykonali piękne portrety.

Komisja w składzie: dyrektor Marcin Gorgol-Chmielewski i wicedyrektor Joanna Cackowska wyłoniła spośród wielu prac następujących zwycięzców:

1 miejsce:  Ignacy Archacki kl. 1a, Emilia Nowecka 3a

2 miejsce: Mikołaj Kowalski 1b, Rut Piech 3a

3 miejsce: Kornelia Stefaniak 3c, Staniaław Drewnowski 1a

Wyróżnienia: Mateusz Bęben 2a, Hanna Buczek 1a, Lena Sawicka 3b, Oliwia Wojakowska 1b, Zuzanna Skwarek 1b, Kinga Stępień 3c, Igor Fornalik 2d.

GRATULUJEMY!

Ewa Sidor

Więcej

Zima...

2021-12-21

Zima to piękna pora roku. Dzieci ją kochają za śnieg, bałwana, lodowiska, sanki, śnieżki… i wiele radości. Uczniowie klasy 3a postanowili zatrzymać tę porę roku w swoich pracach, które wykonali w grupach na lekcji plastyki. Czy warto było? Ocenicie sami.

Ewa Sidor

Więcej

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

2021-12-21

Uczniowie klasy 3a zorganizowali z pomocą rodziców i wychowawczyni spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowali słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło pierniczków i smacznych owoców. Przy dźwiękach świątecznych piosenek rozmawialiśmy o tym, jak spędzić ten czas z rodziną, jak zachowywać się, by tworzyć wspomnienia, które pozostaną w nas na zawsze. Zagraliśmy w kalambury do których hasła wymyślili poszczególni uczniowie. Na zakończenie, w celu spalenia kalorii, które na pewno zyskaliśmy przy stole, udaliśmy się do sali gimnastycznej, by wspólnie bawić się i śpiewać kolędy.

Ten dzień był wspaniały!

Ewa Sidor

Więcej

Świąteczne inspiracje.

2021-12-20

Magia świąt ma różne oblicza. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie zdecydowali się przedłużyć działania zainspirowane Akcją BohaterON, skierowaną do Powstańców Warszawskich a organizowaną cyklicznie na jesieni. Pamiętając o tych wspaniałych ludziach, walczących o wolną Polskę, którzy najpiękniejsze lata spędzili w okupacyjnych warunkach terroru i zastraszenia, postanowili choć małym gestem pokazać, że doceniają ich poświęcenie. W ramach projektu „Kartka dla Powstańca”, grupy przedszkolne i klasy 8 - czyli dwie zupełnie różne grupy wiekowe - wykonały pocztówki z podziękowaniami.

 

Pięknych, często wzruszających kart nie udało się wysłać w pierwotnym terminie. Zaowocowało to jednak nowym pomysłem. Okres Świąt Bożego Narodzenie to czas szlachetnych gestów, paczek, spotkań i pomocnych działań. Dla powstańców Warszawy, ludzi obecnie w starszym wieku, często schorowanych i samotnych, dowód pamięci ze strony zwłaszcza młodego pokolenia, wydaje się pięknym ogniwem spajającym dzieje naszego narodu. Powstańcy, którym udało się wyjść z życiem z tego piekła i stali się świadkami historii, są drogocennym darem, o czym nie powinniśmy zapominać.

 

Uczniowie klas starszych zostali poproszeni o wykonanie pamiątkowej, patriotycznej bombki choinkowej, w polskich barwach i z symbolem Polski Walczącej. Ilość i jakość własnoręcznie wykonanych prac przerosła oczekiwania. Zostało dostarczonych ok. 70 prac, kreatywnych i różnorodnych. Ogromne podziękowania należą się uczniom oraz zaangażowanym rodzicom.

 

Kolejny raz mamy przykład, że w krótkim czasie można się zmobilizować i zrobić coś dobrego. Te prace, wraz z kartkami i słodkim upominkiem zostały dostarczone do Warszawy. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego i Domu Powstańców, przy pomocy wolontariuszy, zostały przekazane bohaterom powstania.

 

Jeden z upominków od młodzieży trafił do naszego wieloletniego Przyjaciela, Pana Witolda Grzybowskiego. Mieszkańcy Jaktorowa mieli okazję poznać tego niezwykłego człowieka na Wieczornicach organizowanych w okresie funkcjonowania gimnazjum. Pan Witold ciepło wspomina spotkania w naszej miejscowości i zawsze pamięta o życzeniach dla naszej szkolnej społeczności. Mimo braku w ostatnich dwóch latach takich bezpośrednich kontaktów z młodzieżą, to uczniowie klas starszych pamiętają jeszcze mądre, ciepłe, pełne kurtuazji wystąpienia p. Grzybowskiego, uczestnika m. in. Bitwy pod Jaktorowem.

 

Miejmy nadzieję, że już niedługo wrócą czasy spokojnych, bezpiecznych spotkań.

 

Joanna Sobczyńska

Więcej

Akcja BohaterON w jaktorowskiej szkole.

2021-12-20

W bieżącym roku szkolnym, już kolejny raz, Zespół Szkolno -Przedszkolny został zgłoszony do udziału w ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tej akcji zostały przeprowadzone lekcje omawiające przyczyny i przebieg tego bohaterskiego, choć osamotnionego i tragicznego w skutkach, zrywu Polaków w 1944 roku.

 

Uczniowie przygotowali plakaty, albumy i kolaże zdjęć, przedstawiające działania zbrojne powstańców jak i życie codzienne mieszkańców Warszawy. 63 dni chwały, ale także dramatu i poświęcenia zarówno „pokolenia Kolumbów” jak i Warszawiaków.

 

Zorganizowana została wystawa prac. W kilku klasach przedstawione zostały dokumenty filmowe z tego okresu i zaprezentowane materiały z Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Opracowany został quiz o Powstaniu Warszawskim dla uczniów klas 7-8, w którym udział wzięło 15 uczestników. Zgłoszeń było znacznie więcej, ale trzy klasy musiały w tym czasie przebywać na kwarantannie.

 

 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kacper Gałka kl. 8d

 

II miejsce – Weronika Łęgowiak kl. 8b, Adrian Durka kl. 7a, Mateusz Marczakiewicz kl. 7d

 

III miejsce – Milena Karczewska kl. 7b

 

 

Joanna Sobczyńska

Więcej

Tradycje świąteczne w klasie 1a

2021-12-20

Uczniowie klasy 1a wspólnie świętowali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Z dużym zaangażowaniem przygotowali pyszne pierniczki oraz prezenty dla rodziców. Na spotkaniu wigilijnym nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz miłych gości. Dzieci złożyły szczere życzenia dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz kolegom i koleżankom. Wielką niespodzianką było otrzymanie kartek świątecznych od zaprzyjaźnionych uczniów ze szkoły w Żyrardowie, z którymi klasa realizuje międzyszkolny projekt „Dzieci listy piszą”.  

 

Małgorzata Klepacz

Więcej

Charytatywnie w świetlicy

2021-12-20

Świetlice naszej szkoły przyłączyły się do kiermaszu charytatywnego ,,Przybij piątkę Rafałowi", który odbył się 5.12.2021 r. w OSP Jaktorów. Młodsze dzieci z pomocą wychowawców wykonały reniferki i karty świąteczne. Starsi uczniowie stroiki i ozdoby choinkowe z masy solnej. Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w tą akcję, a tym samym wspomóc leczenie i powrót do zdrowia pana Rafała.

 

Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami.

Więcej

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

2021-12-17

2 grudnia klasy 2b i 2d spędzały czas w Centrum Nauki Kopernik. Były to niecodzienne zajęcia, dlatego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Atrakcji było mnóstwo, ale trochę mało czasu, żeby wszystko obejrzeć. Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

B. Wiśniewska i B. Fijewska

Więcej

Z odblaskiem bezpieczniej - edycja 2021

2021-12-16


        W listopadzie 2021 roku w Szkole Podstawowej w Jaktorowie został ogłoszony konkurs plastyczny "Z odblaskiem bezpieczniej", współorganizowany przez Gminę Jaktorów.

        Celem tego konkursu było propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i popularyzowanie mody na noszenie odblasków oraz kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.

Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych, a tematyka prac plastycznych powinna była odwoływać się do bezpieczeństwa na drodze i noszenia odblasków. Nad stroną artystyczną czuwała Pani Danuta Rex-Sadowska, a nad organizacją i przebiegiem konkursu Panie Lidia Walendzik-Krajewska oraz Emilia Banasiak.

        3 grudnia 2021 roku ogłoszono wyniki, a finał tego konkursu odbył się 15 grudnia 2021roku. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, Pan Sławomir Janowiec wygłosił pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wręczył nagrody laureatom.

Nagrody ufundowała Gmina Jaktorów.

 

Jury nagrodziło następujące osoby:

 

I miejsce – Alicja Wiszniewska klasa IVb

II miejsce – Julia Radziak-Mateńko klasa IVc

III miejsce – Patrycja Gajda klasa IVa

 

Wyróżnienia:

 

Maja Chmielewska IVa

Gustaw Kuśnieruk IVc

Magdalena Jabłońska IVc

Aleksander Kwiatkowski IVa

Kasia Badowska IVb

Michał Ciebień IVa

 

 

                                                                            Lidia Walendzik - Krajewska

Więcej

Nauka zdalna 20 grudnia 2021 - 9 stycznia 2022

2021-12-16

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 13 grudnia 2021 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół informuję, że od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 w Szkole Podstawowej w Jaktorowie lekcje będą organizowane zdalnie (w aplikacji Teams).

Powyższa organizacja pracy dotyczy sześciu dni: 20, 21, 22 grudnia 2021, 3, 4, 5 stycznia 2022. W tych dniach świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 7:00 – 17:30

W pozostałych dniach zimowej przerwy świątecznej świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 8:00 – 16:00.

Marcin Gorgol

Więcej

Mikołajki w klasie 2a

2021-12-09

      6 grudnia 2021r.  w klasie 2a odbyły się Mikołajki klasowe.  Dzieci otrzymały list od Świętego Mikołaja, oraz zadania do wykonania – ułożenie puzzli z Mikołajem, ozdobienie bombki kolorowym papierem, ułożenie zdań z rozsypanki wyrazowej oraz rozwiązanie działań matematycznych i pokolorowanie obrazka według kodu. Uczniowie nauczyli się również piosenki o Mikołaju. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci otrzymały drobne upominki.

 Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i konkursy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich drobnymi upominkami.

 

Ewa Witkowska

Więcej

Mikołajki w klasach 1a i 1c

2021-12-09

Więcej

Wyniki konkursu "Z odblaskiem bezpieczniej"

2021-12-05