Z wizytą w domu pomocy społecznej

1 grudnia 2023 roku dzieci z grupy “Biedronki” z Przedszkola Gminnego im. Radosnych Maluszków w Jaktorowie odwiedziły osoby starsze zamieszkujące Dom Pomocy Społecznej im. świętego Franciszka Salezego w Warszawie.

Przedszkolaki zaprezentowały utwory świąteczne, ludowe i inne piosenki dziecięce. Był to czas pełen dobroci i wzruszenia, nauki wrażliwości i nadziei. Dzieci z radością i sercem pokazały swoje umiejętności wokalne. Był to moment zatrzymania się dla innych przed czasem Świąt Bożego Narodzenia i okazja do podjęcia refleksji nad tym, że czas spędzony z bliskimi jest najważniejszy.

Jesteśmy wdzięczni za ten wspólny czas nauki miłości, idąc za słowami św. Franciszka Salezego: “Znam tylko jedną doskonałość, która polega na kochaniu Boga z całego serca bliźniego jak siebie samego. Wszelka inna doskonałość bez tej jest fałszywa. Sama tylko miłość jest jedynym węzłem, łączącym nas doskonale z Bogiem i z bliźnimi, a to połączenie jest kresem naszego przeznaczenia i ostatecznym końcem wszelkiej doskonałości. Mylą się i oszukują siebie wszyscy, którzy innej szukają doskonałości”.

 

Maria Pietraszek

Scroll to Top
Skip to content