Dziennik elektroniczy

Zaloguj się

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaktorowie

151 dni
pozostało do wakacji
Już upłynęło: 50%

Przedszkole

Zobacz więcej

Szkoła Podstawowa

Zobacz więcej

Gimnazjum

Zobacz więcej

Przedszkole


Aktualności

Zimowy spacer

2018-01-17

Pierwszy śnieg, pierwszy zimowy spacer Radosnych Maluszków !!!

Więcej

Ferie w przedszkolu

2018-01-17

W czasie ferii bawimy się wesoło razem z Panią Magdą !!!

Więcej

"Jadą kolędnicy" konkurs wokalny

2018-01-15

We wtorek 9.01.2018r. Radosne Maluszki brały udział w konkursie wokalnym "Jadą kolędnicy" organizowanym w Przedszkolaku w Milanówku. W kategorii zespół zajęliśmy III miejsce, a w kategorii solista zajęliśmy II miejsce.  Gratulacje dla naszych wspaniałych artystów !!!!

Więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2018-01-15

Radosne maluszki wystąpiły podczas 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 14.01.2018r.

Więcej

"Serwus jestem nerwus"

2018-01-09

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście. Byli to aktorzy z Fundacji „Słonie na balkonie” ze wspaniałym teatrzykiem "Serwus jestem nerwus". W zabawny sposób wyjaśnili dzieciom co to są emocje, jak je odczuwamy a także w kilku krokach pokazali jak sobie radzić, gdy dopada nas złość. Przedstawienie różniło się od dotychczas nam znanych tym, że bazowało na aktywnym uczestnictwie widza w przedstawieniu. Przedszkolaki były maksymalnie skupione i wpatrzone w tytułowego Nerwusa, nie wiedziały kiedy ich pomoc będzie potrzebna. Pełno było dziecięcego śmiechu, klaskania, śpiewania, a także mogliśmy się poruszać w tańcu. Na koniec wszyscy razem utrwalili  zasady radzenia sobie ze złością i nerwami. Plotki głoszą, że dzieci później uczyły rodziców w domu

Więcej

Dzień Piżamowy

2018-01-08

W piątek 5.01.2018r  w naszym przedszkolu był dzień piżamowy. Tego dnia od rana wszystkie dzieci i Panie nauczycielki ubrane były w piżamy. Była super zabawa, leniuchowanie i małe smakołyki :)


Siarnowska Aneta


Więcej

Kolejne zajęcia z cyklu Mały Einstein

2018-01-02

Warsztaty „Małego Einsteina” to połączenie pasji, nauki i zabawy. Podczas grudniowych zajęć nasze przedszkolaki wykonały kalejdoskopy. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem dotykały i wrzucały do pudełeczka kolorowe cekiny, kryształki i błyskotki. Oglądanie świata przez kolorowe lunety sprawiły uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Ewa Grzybowska

Więcej

Ostatni dzień Starego Roku w przedszkolu

2018-01-02

Ostatni dzień Starego Roku minął w przedszkolu bardzo wesoło. Były tańce i wesołe zabawy przy muzyce.

Więcej

Dzień Biały

2017-12-27

Pierwszy Dzień Zimy "Radosne Maluszki" przywitały bardzo uroczyście... były białe ubranka nie tylko u dzieci, ale także u Pań oraz białe zajęcia i prace plastyczne w kolorze białym.....

Aneta Siarnowska

Więcej

Wigilia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

2017-12-22

21 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się wigilijne spotkanie dla pracowników i zaproszonych gości. Jak co roku mieliśmy okazję obejrzeć świąteczne przedstawienie w wykonaniu dzieci, młodzieży i rodziców z naszego zespołu. Oczywiście nie mogło zabraknąć też najmłodszych przedszkolaków. Kolęda "Cicha noc" wykonana w języku migowym wzruszyła nie jedną osobę ... Wesołych Świąt !!!

Aneta Siarnowska

Więcej

Warsztaty z rodzicami w grupie 6A

2017-12-22

Zbliża się najpiękniejszy dzień w roku – Wigilia, gdzie wspólnie z naszymi rodzinami zasiądziemy przy stołach..

Dzieci z grupy Motylków miały okazję zasiąść przy przedszkolnych stołach ze swoimi rodzicami po to, aby wspólnie przygotować ozdoby na naszą choinkę.                  Nie zabrakło również świątecznych pierniczków upieczonych przez dzieci i je również mieliśmy okazję dekorować i smakować.

Katarzyna Meksuła
Więcej

Jasełka w przedszkolu

2017-12-22

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Ze świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanej Jasełkami. We wtorek 19 grudnia w naszym przedszkolu w świąteczną atmosferę wprowadzili nas rodzice, którzy przedstawili dla przedszkolaków jasełka. Aby jeszcze bardziej podkreślić ten szczególny dzień - Radosne Maluszki zaśpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Nie zabrakło również prezentów, które tym razem Mikołaj zostawił w salach pod choinkami. Wesołych Świąt :)

Więcej

Pierniczki grupa 5A i 5B

2017-12-21

Święta tuż, tuż… więc czas na pieczenie pierników.

Dzieci z grup Jeżyków i Żuczków miały bardzo pracowity piątek, bowiem tego dnia piekły pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów. W całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków. 

 

Edyta Ruszkowska

Więcej

Świąteczny nastrój w przedszkolu

2017-12-21

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... świąteczny nastrój widać też w naszym przedszkolu.

Więcej

Pieczenie pierniczków w grupie 3A i 3B

2017-12-21

W dniu 11.12.2017 r. grupa „Stumilowy las” i „Krasnoludki” wspólnie piekły i dekorowały pierniczki . Nasze wypieki sprawiły wielką radość dzieciom oraz przyczyniły się do bicia rekordu w naszym przedszkolu. Trzylatki wykonały aż 315 świątecznych i pysznych pierniczków.

Marta & Ewa

Więcej

Zbiórka dla schroniska

2017-12-21

W listopadzie w naszym przedszkolu odbywała się zbiórka karmy oraz kocy i innych przedmiotów przeznaczonych dla psiaków ze schroniska w Boguszycach Małych. Dzięki Państw i waszym serduchom udało się uzbierać bardzo dużo darów. Aby dodatkowo wesprzeć ,,Boguszaków", zorganizowaliśmy kiermasz prac,  wykonanych przez nasze kochane przedszkolaki. Udało nam się wspólnie uzbierać 500 złotych !!! W imieniu własnym jak i naszych czworonożnych przyjaciół chcemy po raz kolejny bardzo podziękować ! Dla nas to tak nie wiele, jedna puszka karmy, niepotrzebny koc, a dla nich to pełen brzuszek i ciepły koc na którym mogą się położyć i chociaż nie mają własnego domu to pomagamy im przetrwać w godnych warunkach. Otrzymaliśmy od dyrekcji piękny dyplom z podziękowaniem, który mogą Państwo zobaczyć w naszej placówce.  Zachęcamy Państwa do przemyślanych adopcji :) W końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a taki ze schroniska kocha dwa razy bardziej i odwdzięczy się całym sobą :) Dziękujemy, że możemy na Was liczyć !!!


Aleksandra ŚcibskaWięcej

Wycieczka do Pomiechówka

2017-12-21

W poniedziałek 11.12.2017 dzieci z grup „Misie” i „Biedronki” udały się na wycieczkę do Pomiechówka na warsztaty Bożonarodzeniowe. Była to bardzo wartościowa wycieczka podczas której dzieci poznały różne tradycje związane ze świętami, robiły i ozdabiały pierniczki, szyszki i orzechy, robiły ozdoby choinkowe (łańcuch i bombki). Pomiędzy pracami plastycznymi wplecione było wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec przedszkolaki wystąpiły w jasełkach. Dzieci zadowolone, ale i zmęczone wszystkimi atrakcjami wróciły z wycieczki.


Alicja Marciniak

Więcej

Bożonarodzeniowy konkurs w przedszkolu

2017-12-21

12 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu między przedszkolnego pt.,, Tradycyjne ozdoby świąteczne". Trafiło do nas wiele wspaniałych prac, każda z nich wyjątkowa. Przyznane zostały 3 miejsca na podium i 4 wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył przedstawiciel naszej placówki Mateusz Mechelewski, który wspólnie z rodzicami zrobił z makaronu przepiękną szopkę. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Żołek, a trzecie zajęła Julka Rosiak. Wyróżnienia otrzymali : Zuzanna Konior z przedszkola w Cegłowie, Iga Berda-Salczak z przedszkola w Międzyborowie oraz dwoje dzieci z naszego przedszkola: Hania Skrzypczyńska oraz Staś Sitek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w  konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych.


Marta Kostecka


Więcej

Warsztaty Bożonarodzeniowe w grupie 6B

2017-12-21

Jak co roku w naszej grupie odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe. Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych niezawodnych rodziców. Na początku było trochę zabawy, a później wszyscy z wielkim zapałem wzięli się do pracy. Powstały przepiękne świeczniki, ozdoby z zimnej porcelany oraz przepiękne udekorowane pierniczki, które dzieci samodzielnie wykonały dzień wcześniej. Wszystkie te cuda można nabyć na naszym przedszkolnym kiermaszu.

Aneta Majchrzak

Więcej

Warsztaty Świąteczne w grupie 5A

2017-12-21

W dniu 11.12.2017 w grupie Żuczków odbyły się WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE. Dzieci z rodzicami ochoczo zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój  oczekiwania na utęsknione święta.

Edyta Ruszkowska

Więcej

Najdłuższy łańcuch ....

2017-12-21

20 grudnia wszystkie grupy przedszkolne zgodnie podjęły wspólne wyzwanie – zrobić jak najdłuższy łańcuch choinkowy. Dzieci jak mróweczki skrzętnie zawijały i łączyły kolejne oczka, co razem dało ponad 300m łańcucha!

Ania Przestrzelska


Więcej

Wspaniałe choinki ...

2017-12-21

Do Świąt została jedynie chwila, więc cóż robić, kiedy w głowie tylko Mikołaj, prezenty i choinka. No właśnie – choinka! Grupa Jeżyków miała tym razem mnóstwo malowania. Narobiliśmy przy tym niezłego bałaganu, ale dla takiej zabawy było warto!

Ania Przestrzelska

Więcej

Mobilne planetarium w przedszkolu

2017-12-13

W dniu 8.12 w nasze przedszkolaki uczestniczyły w seanse multimedialnym w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule. Na początku odbyły krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny by spojrzeć na najbliższe planety tak, jakby sami oglądali je z pokładu promu kosmicznego! Następnie obejrzały film o historii Ziemi, gdzie patrol Zula odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.


Więcej

Dzień Czerwony

2017-12-13

W środę 6.12.2017 w naszym przedszkolu był Dzień Czerwony. Tego dnia nasze przedszkolaki odwiedził też Święty Mikołaj. Tym razem miał inny strój. Zobaczcie sami....  Najważniejsze, że nie zapomniał o prezentach. Przedszkolaki bardzo dziękują za wspaniałe upominki.

Więcej

Wycieczka na pocztę

2017-12-11

We wtorek 5 grudnia grupy przedszkolne: ,,Misie’’ oraz ,,Biedronki’’ wybrały się na pocztę. Dzieci poznały Urząd Pocztowy oraz wysłały świąteczne kartki. Wizyta na poczcie była poprzedzona rozmową z dziećmi na temat sposobów przekazywania informacji na odległość. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje poczta.


Więcej

Kino 3D

2017-12-08

W poniedziałek 4.12.2017r nasze przedszkole ponownie odwiedziło kino 3D. Tym razem mogliśmy obejrzeć bajkę pt: "Dzieciak rządzi".

Więcej

Warsztaty świąteczne w grupie 3-4 latków

2017-12-06

W dniu 4 grudnia 2017 roku w naszym przedszkolu Elfy zorganizowały warsztaty plastyczne dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.

Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!

Więcej

Teatrzyk "Kot w butach"

2017-12-03

W ostatnim dniu listopada, nasze przedszkole z niemałą niespodzianką odwiedziły Panie z Biblioteki Publicznej w Jaktorowie. Tą atrakcją okazała się nowa, papierowa forma teatrzyku –Kamishibai z bajką „Kot w butach”. Dzieci niesamowicie zaciekawiło opowiadanie o sprytnym kocie lubiącym polować na myszy.


Więcej

Dzień kartonowy w przedszkolu

2017-12-01

W piątek 1.12.2017r przedszkolaki z grup: 4B, 4-5 latków, 5A, 5B, 6A, 6B, 6C miały okazję bawić się w przedszkolu i własnoręcznie wykonać zabawki, budowle z pudełek, kartonów, gazet, butelek itp. Zwykły karton, a ile sprawił dzieciom radości. Przekonajcie się sami jak zachwycające rzeczy można zrobić z pudełek kartonowych.


Więcej

Radio Dla Ciebie

2017-12-01

W ostatnim tygodniu listopada, a dokładnie 28 i 29 dnia tego miesiąca, dzieci z czterech grup przedszkolnych odwiedziły wyjątkowe miejsce. Misie, Biedroneczki, Żuczki i Jeżyki wyruszyły autokarem, by odwiedzić siedzibę Polskiego Radia, a dokładnie Radio Dla Ciebie. Poza zwiedzaniem i poznawaniem funkcjonowania stacji radiowej, było to inspirujące spotkanie z fantastycznymi ludźmi jak Agnieszka Lipka-Barnett, Piotr Łoś i Cyryl Skiba. Dzieci miały nawet okazję wystąpić w prawdziwym eterze i na żywo bić oklaski zwycięzcom radiowego konkursu. Takie spotkania zapadają w pamięć na długo!


Więcej

Misiowe prace ...

2017-12-01

W dniach 20, 21, 22 listopada przedszkolaki tworzyły fantastyczne misiowe prace na zajęciach plastycznych prowadzonych przez mamę przedszkolaka z grupy 3A.

Serdecznie dziękujemy za bardzo kreatywne i ciekawe zajęcia.


Więcej

Stroiki Bożonarodzeniowe

2017-12-01

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Grupa 4-5 latków już przygotowuje się do świąt. W czwartek 30 listopada pod czujnym okiem mamy Jasia, przedszkolaki wykonały piękne świąteczne stroiki.


Więcej

Wycieczka do Fabryki Krówek

2017-12-01

Przedszkolaki z grup: Misie, Biedronki, Jeżyki i Żuczki odbyły wycieczkę do Fabryki Krówek. Dzieci z wielką uwagą słuchały i oglądały cały proces wytwarzania cukierków. Miały okazję spróbować krówek prosto z taśmy produkcyjnej. Następnym etapem wycieczki była lekcja samodzielnego projektowania papierka i zawijania cukierków . Przedszkolaki wzięły udział w konkursie rysunkowym na „Świąteczną krowę”. W nagrodę otrzymały słodki upominek.


Więcej

Dzień Pluszowego Misia

2017-11-30

W poniedziałek 27.11.2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był fantastyczny misiowy bal prowadzony przez Panią Olę Ścibską i Panią Anię Muszyńską. Były wspólne śpiewy, tańce i konkursy. A także słodki podwieczorek w kształcie misia …


Więcej

Straż Gminna w przedszkolu

2017-11-30

W środę 29.11.2017r w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Gminnej z Jaktorowa. Przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach, noszenia odblasków.


Więcej

Wycieczka do kina w Żyrardowie

2017-11-24

W poniedziałek 13.11.2017r. odbyła się wycieczka najmłodszych grup oraz jednej grupy starszaków. W tym dniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu pt. "Kuba i Buba" , które odbyło w kinie w Żyrardowie. Przedstawienie opowiadało o dwójce rodzeństwa, którzy nie potrafili używać magicznych słów: PROSZE, PRZEPRASZAM, DZIEKUJE. Na takie zachowanie nie mogła patrzeć ich kochająca babcia i razem ze swoim przyjacielem uknuli plan, jak nauczyć dzieci szacunku do siebie i innych. Przedstawienie miało na celu przypomnienie, jak bardzo ważne jest używanie magicznych trzech słów i jak pozytywnie wpływają te słowa na innych ludzi. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl i mamy nadzieje, że dobrze zapamiętały wagę słów: proszę, przepraszam, dziękuję.

Więcej

11 Listopad w przedszkolu

2017-11-23

W naszym przedszkolu w piątek 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci młodsze otrzymały kotyliony i flagi, starsze przedszkolaki wykonały je samodzielnie. To była prawdziwa lekcja historii, podczas której powtórzyliśmy, czym jest patriotyzm, służba Ojczyźnie, niepodległość oraz przywiązanie do obyczajów i kultury narodowej.

Więcej

Dywan interaktywny...

2017-11-15

Dywan interaktywny to magiczny dywan, który uczy rozwiązywać zadania matematyczne, uczy układać wyrazy, uczy gier i zabaw zręcznościowych...Dywan jest kolorowy i ma w sobie coś – co sprawia, że maluchom trudno z niego zejść.

On jest po prostu magiczny …...

Więcej

Gra w szachy !!!

2017-11-15

Szachy to nie tylko „jakaś tam gra....”, ale szachy wykształcają w człowieku wiele potrzebnych umiejętności. Dzięki tej grze dzieci doskonalą logiczne myślenie. Uczą cierpliwości, pracowitości i konsekwencji. W naszym przedszkolu od 6 listopada dzieci z grup 5 i 6 letnich mają możliwość poznać zasady tej wartościowej gry.

Więcej

Mali Patrioci

2017-11-13

W piątek, w związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości – 11 listopada, przedszkolaki z grupy „Misie” zaangażowały się w przygotowanie flag. Po raz kolejny zajęcia przybrały kreatywną i ciekawą formę. Dzieci tworzyły polską flagę z bitej śmietany i czerwonej galaretki. Dzięki temu poznały barwy i symbole narodowe. Ponadto już od najmłodszych lat kształtuje się u nich postawa pełna szacunku i miłości do ojczyzny.

Więcej

Teatrzyk "Czarownica u dentysty"

2017-11-13

Nawet czarownica może się bać dentysty a co dopiero dziecko. Przezabawna bajka o tym, że o zęby trzeba dbać… choć każdego dopada trwoga, gdy trzeba się udać do stomatologa.

Za górami, za lasami, za siedmioma… a właściwie to całkiem niedaleko… żyła sobie czarownica. Miała spiczasty kapelusz, haczykowaty nos. Miała także problem. Cóż robić, gdy Twój jedyny ząb zaczyna zachowywać się dziwnie.. i ani hokus-pokus, ani czary-mary zupełnie nie zdają egzaminu?! O-o…chyba czas odwiedzić sąsiada – dentystę, którego wielu boi się bardziej niż jej uroków…

Więcej

Słodkie gofry !!!

2017-11-06

Po raz kolejny „Misie” i „Żuczki” zgłębiały tajniki sztuki kulinarnej. Tym razem mogły przygotować uwielbiane przez małych i dużych smakoszy – gofry. Do dyspozycji miały słodką Nutellę, dżemy, bitą śmietanę a także świeże zdrowe owoce. Dobór odpowiednich składników oraz sposób dekorowania zależał wyłącznie od pomysłu i kreatywności dzieci. Na koniec każdy mógł skosztować swojego przepysznego dzieła.  

Więcej

Pasowanie na przedszkolaka

2017-11-03

W dniu 26.10.2017 w Gminnym Przedszkolu „Radosne Maluszki” odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci 3 i 4 letnich. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Podczas części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód na to, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę „dzielnego przedszkolaka”. Następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominek. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał słodki poczęstunek.

Więcej

Kino 3D w przedszkolu

2017-10-30

Kolejny seans kina 3D już za nami. Młodsze grupy oglądały film „Żółwik Sammy”. Sammy jest uroczym, małym żółwiem morskim, który przeżywa niesamowite przygody. Podczas swojej długiej wędrówki odkrywa świat i naraża się na wiele niebezpieczeństw.

 

Starszaki oglądały natomiast „Vaiana:Skarb oceanu”.Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Więcej

Grupa "Żuczki" robi kanapki

2017-10-30

Przedszkolaki z grypy Żuczków postanowiły zrobić pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym. Na stołach zagościły świeże warzywa, nie zabrakło wędlin, serów, jajek, pieczywa. Po umyciu rąk i założeniu fartuchów, wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie smarowały, układały produkty tworząc na kanapkach ciekawe kompozycje. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.


Więcej

Warsztaty ceramiczne

2017-10-26

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne, w których wzięły udział wszystkie dzieci. Tematem zajęć było lepienie aniołków, dzwoneczków i gwiazdek z gliny. Zajęcia były dla przedszkolaków źródłem świetnej zabawy. Z wielkim zaangażowaniem wałkowały i ozdabiały swoje prace. Ulepione dzieła zostaną wypalone, pomalowane szkliwem oraz zwrócone na Boże Narodzenie, by wnieść do domów świąteczny nastrój.

Więcej

Grupa "Sówki" robi sałatkę warzywną

2017-10-24

„Sówki mądre główki” w ubiegłym tygodniu przypomniały sobie nazwy warzyw -  ich kształty, zapach, ale miały tez możliwość przypomnieć sobie jak smakują. Dzieci wybierały swoje ulubione warzywa i robiły z nich sałatki. Kucharzenie dzieciom bardziej przypadło do gustu, gdyż mogły łączyć różne warzywa, degustacja była już mniej atrakcyjna, ale jak prawdziwi kucharze nie poddali się i spróbowali swoich „kulinarnych dzieł”. 

Więcej

Jesienne kompozycje

2017-10-24

Zbieranie darów jesieni zainspirowało dzieci 4-5 letnie do wykorzystania materiału przyrodniczego przy tworzeniu jesiennych kompozycji.

16 października dzieci układały kompozycje z liści, mchu, kasztanów i żołędzi na korze, tworząc tym samym przepiękne prace. Zabawa była wspaniała, a dzięki niej dzieci utrwaliły sobie nazwy darów, które daje nam jesień, a przede wszystkim dostrzegły otaczające nas piękno.

Więcej

Cyrk "Vivat" w przedszkolu

2017-10-24

19 października gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk. Artyści wprawili w zachwyt wszystkie dzieci, począwszy od maluchów aż do starszaków. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacji i iluzji. Podziw wzbudził pokaz tresowanych ptaków. Pojawienie się treserki z wężem na ramionach wywołało wiele emocji. Szybko okazało się, że jest on niegroźny i było wielu chętnych do dotknięcia czy potrzymania gada. Na końcu pojawił się duży miś, który rozbawił publiczność swoim tańcem. Uczestnikom występ bardzo się podobał, dostarczył on mnóstwo emocji i dobrej zabawy.


Więcej

Zajęcia "Mały Einstein"

2017-10-24

W ubiegłym tygodniu w ramach warsztatów „Mały Einstein”, nasze przedszkolaki dowiedziały się „Dlaczego mamy katar?”  Warsztaty okazały się bardzo interesujące, a dzieci z wielka chęcią słuchały i brały czynny udział w tych zajęciach. Miały też  możliwość wykonania własnoręcznie Fabera - zabawnego glucika.

Więcej

Jesienne zbiory przedszkolaków

2017-10-18

Jesień jest czasem zbiorów  dojrzałych, pachnących warzyw i owoców. Podczas zajęć maluszki i średniaki poznawały i przypominały nazwy warzyw, które mogły również dotknąć, powąchać, porównać kształt i wielkość. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a bezpośredni kontakt  z naturalnym środowiskiem po raz kolejny udowodnił, że nauka wcale nie musi być nudna.


Więcej

Grupa "Misie" robi sałatkę owocową

2017-10-17

W dniu 17 października 2017r. Grupa Misiów spędziła miło czas na przygotowywaniu sałatek owocowych. Dzieci mogły próbować różnych kombinacji swoich ulubionych owoców, jednocześnie zwiększając swoją świadomość na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia okazały się świetną zabawą połączoną z praktyczną nauką dobrych nawyków żywieniowych i samodzielności.

Więcej

Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek...

2017-10-13

Nadszedł wtorek, dzień w którym Motylki mogły zaprzyjaźnić się z zielonym warzywem – ogórkiem. Dzieci z wielkim entuzjazmem zrobiły swoje pierwsze przetwory.  Zajęcia praktyczne pozwoliły im poznać zapachy poszczególnych ziół i przypraw – kopru, gorczycy, ziela angielskiego, pieprzu. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się czosnek i jego woń.

Więcej

Barwy jesieni - konkurs plastyczny

2017-10-10

W tym roku powitaliśmy jesień rodzinnym konkursem. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem poświęciły mnóstwo czasu, aby stworzyć przepiękne prace pod hasłem „Barwy jesieni”. Spośród nich, a zobaczcie sami jakie były wspaniałe, naprawdę trudno było wybrać tę najpiękniejszą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i każdemu kto oddał głos, oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

I miejsce – Kacper i Błażej Parol
II miejsce – Paulina i Oliwka Pilny
II miejsce – Oliwier Jackowicz

 Na wyróżnienie zasłużyły również prace Blanki i Ignasia Archackich, Franciszka Parola oraz Mateusza Mechelewskiego.


Więcej

Grupa "Misie" w bibliotece

2017-10-10

Grupa „Misiów” czwartkowy poranek spędziła tym razem nietypowo. Nie jak zwykle w przedszkolnej sali, a wśród regałów pełnych książek. Dzieci z ciekawością zwiedziły biblioteczne ścieżki, porozmawiały z bibliotekarką i z pewnością nabrały ochoty na kolejne spotkania z literaturą.


Więcej

Wycieczka niespodzianka

2017-10-04

W poniedziałek 2 października odbyła się niezwykła wycieczka. Misie, Biedroneczki, Żuczki oraz Jeżyki wybrały się do grodziskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć przedstawienie, lecz nikt nie spodziewał się, że przedszkolaki staną się też jego częścią! Za sprawą Teatru Show, dzieci miały okazję „stanąć na green screenie” i odegrać własną rolę w bajce. Efekty tej kooperacji mamy nadzieję zobaczyć za kilka tygodni, a będą one dla dzieci zapewne kolejną nie lada niespodzianką.


Więcej

Dzień Pomarańczowy

2017-09-26

W dniu 22.09.2017r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w „dniu pomarańczowym”, który był zapowiedzią kolejnej pory roku: jesieni. Dzieci poprzez zabawy ruchowe, piosenki i wierszyki powtórzyły cechy charakterystyczne dla jesieni. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych na wiwat koloru pomarańczowego. 


Więcej

Pierwsze spacery

2017-09-23

Najmłodsze przedszkolaki z grup „Stumilowy las”, „Krasnoludki”, „Elfy” i „Smerfy” pierwsze spacery już mają za sobą. Pogoda była piękna, więc przedszkolaki wyruszyły na świeże powietrze. Podczas spacerów towarzyszy nam uśmiech oraz wąż, który nas prowadzi.

Więcej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

2017-09-23

Już za nami jeden z najbardziej imprezowych dni w przedszkolnym roku, a mianowicie 20 września, czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W takie święto nie mogło zabraknąć niczego co kochają dzieci. Były balony, muzyka, zabawy, smakołyki i moc wygłupów, ale przede wszystkim wielkie i szczere dziecięce uśmiechy!


Więcej

Teatrzyk "Zuzia w zaczarowanej krainie"

2017-09-16

W miniony wtorek, wystartowały atrakcje w naszym przedszkolu. Odwiedził nas teatr Arlekin z przedstawieniem „Zuzia w zaczarowanej krainie” . Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem a zarazem zainteresowaniem obserwowały grę aktorów. Przedstawienie w zabawny sposób przybliżyło dzieciom tematykę rozstań oraz konieczność chodzenia do przedszkola.


Więcej

Przedszkole Gminne im. "Radosnych maluszków"

2017-09-02

1 września 2017r w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo…. Weszliśmy do nowego, pięknego, kolorowego i rozbudowanego przedszkola. Nasze przedszkole otrzymało nazwę „Radosne maluszki”, a także został poświęcony przez księdza biskupa Józefa Zawitkowskiego i przekazany przez Pana Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie Pana Jacka Zbrzeżnego i Radę Rodziców Przedszkola sztandar dla wspaniałych przedszkolaków. Ten uroczysty dzień na długo zostanie w naszej pamięci….

Więcej