Niezwykła książka w bibliotece szkolnej

Uprzejmie informuję, że w szkolnej bibliotece istnieje możliwość wypożyczenia książki „Skarpetkowe opowieści na dobranoc”, która jest wspólnym dziełem uczniów z klasy 2a.

Jest to wyjątkowy zbiór opowiadań, usiany zwariowanymi przygodami skarpetek, które stworzyły dzieci zainspirowane lekturą szkolną „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Projekt miał na celu odkrywanie drzemiącego w dzieciach potencjału literackiego, rozbudzenie ich kreatywności i talentu, jak również poszerzenie zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli własną książkę i mają ogromną nadzieję, że spotka się ona z ciepłym przyjęciem przez czytelników, którzy przymkną oko na drobne błędy i niedociągnięcia, które moim zdaniem dodają jej autentyczności i uroku.

Dzieci wykonały samodzielnie ogłoszenia reklamujące swoją książkę i rozwiesiły je w szkole. Zależy im bardzo na pozyskaniu jak największego grona czytelników. Na końcu książki jest miejsce, by każdy czytelnik wpisał się na pamiątkę.

Dodatkowo jest możliwość zapoznania się z twórczością moich uczniów w elektronicznej wersji ich książki, którą udostępniamy do pobrania.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania z biblioteki naszej książki i życzymy miłej lektury!

Małgorzata Klepacz

Scroll to Top
Skip to content