Społeczny Monitor Edukacji

ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

DRODZY RODZICE!!! 

Nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa . W związku z tym Biblioteka Szkoły Podstawowej podejmuje wiele działań, mamy możliwość zakupu nowych pozycji książkowych. Dlatego też zwracam się do Was Drodzy Rodzice o sugestie, jakie książki chcielibyście, aby były dostępne w szkolnej bibliotece. Wy doskonale znacie swoje dzieci, ich predyspozycje czytelnicze i zamiłowania. Propozycje, proszę zgłaszać w bibliotece Szkoły Podstawowej, do wychowawców, bądź nauczycieli uczących języka polskiego.Gorąco dziękuję za pomoc i zapraszam do współpracy.

Informacje dotyczące organizacji świetlicy i dowozu autobusem szkolnym, oraz karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są TUTAJ

Dopiewo zdobyte

W dniach 17 – 19 czerwca 2016 odbył się I Letni Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej rocznik 2005. W Turnieju uczestniczyło 12 zespołów. Zespół Jaktorowa występował w Grupie A, w której rozegrał 5 meczy. Następnie trzy mecze w fazie pucharowej. W fazie grupowej UKS Jaktorów rozegrał następujący mecz z:

1. UKS JAKTORÓW  – Tuzinek SP 9 Gniezno(33:5)

2. UKS JAKTORÓW  –  AZS Koszalin(32: 4)

3. UKS JAKTORÓW – KPR Jelenia Góra (18: 1)

4.UKS JAKTORÓW – Junior GARDEJA (23:8)

5.UKS JAKTORÓW – UKS Bukowina BUK 05 (23:4)

Nasze dziewczęta w fazie grupowej szły jak burza,  sprawiły sportowe lanie rywalką. Mecze naszej drużyny podobały się kibicom i rywalom, gdyż prowadzone były w szybkim tempie przy bardzo dobrej obronie. W meczu ćwierćfinałowym zespół Jaktorów spotkał się z 4 zespołem grupy B, a mianowicie  UKS OPTY MIELNO. Wynik 22 do 6 na korzyść Jaktorowa. W półfinałach i finale dziewczęta z Jaktorowa spotkały się z rywalkami z grupy A (Bukiem i Gardeją). Mimo, że w fazie grupowej Jaktorów pokonał rywalki wysoko, to w walce o finał nie było już tak łatwo. Przyczyna to zmęczenie dziewcząt po wcześniejszych dwóch finałach wojewódzkich, które rozegrały w dn. Od 2 do 5 czerwca 2016 w Legionowie i Mławie.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jaktorowie w roku szkolnym 2015/2016 składa się w 2/3 z rocznika 2005 i 2004.Rywalizacja z reprezentacjami często starszymi o 2 lata we wspomnianych wcześniej finałach wojewódzkich pozostawiło ślad w dwóch końcowych meczach turnieju w Dopiewie. Wynik półfinału UKS JAKTORÓW – Buk 05 16:7. Finał to mecz dramatyczny, który szczęśliwie zakończył się zwycięstwem Jaktorowa nad Gardeją 14:12. Zwycięski skład zespołu to: Ania Sołtysek, Angelika Suchecka, Zuzia Zioło, Nicola Dziuda, Maja Palczewska, Wiktoria Kuran, Lena Pietrzak, Patrycja Pika, Basia Koziatek, Ewelina Cholewińska, Nikola Stasiak, Zuzia Jarkiewicz, Klaudia Strzemieczna.

Najlepszym strzelcem turnieju została Anna Sołtysek nr 8. W najlepszej „7” turnieju znalazły się Angelika Suchecka nr 4 i Nicola Dziuda nr 5. Wyróżnienia otrzymała bramkowa Wiktoria Kuran nr 21.

Turniej bardzo udany, możemy śmiało powiedzieć, że zespół UKS Jaktorów 2005 w roku szkolnym 2015/2016 wygrał w swojej kategorii wiekowej wszystkie turniej:

19.09.2015 Jaktorów, 12.12.2015 Zielonka, 10.04.2016 Winnice, 15 – 17.2016 Łuków, 17 – 19.2006 Dopiewo

 


10 czerwca zespół „Gwiazdeczki” ze szkoły podstawowej brał udział w
IX przeglądzie zespołów ludowych „Małe Siemionalia” w Grodzisku Mazowieckim śpiewając piosenkę ludową „Uciekła mi przepióreczka”. Dzieci śpiewały wspaniale i otrzymały gromkie brawa od publiczności. Wszystkim serdecznie gratulujemy występu.

17 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs Kangur Matematycznyw którym wzięło udział 88 uczniów z klas 2-6. W tym roku możemy się pochwalić wynikiem „bardzo dobrym” ( bliskim tytułowi laureata), który uzyskała Gabriela Ossowska z klasy 3c. Wyróżnienia otrzymali:

 z klas drugich -  Wojciech Bakalarski, Jakub Kiełbik, Filip Kolos i Paweł Lisichin,

z klas czwartych -  Adam Majewski, Dawid Dmowski, Jagoda Caban i Jakub Siarnowski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

11 maja 2016 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki pt. „ Piosenka jest dobra na wszystko”

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przed Jury zaprezentowało swoje talenty wokalne ponad pięćdziesięciu wykonawców. Mogliśmy usłyszeć wiele wspaniałych, czasem już zapomnianych piosenek z repertuaru znanych polskich wokalistów. Takich jak min.: Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Anny Jantar czy Krzysztofa Antkowiaka. Tego dnia mieliśmy w jaktorowskiej szkole prawdziwe święto polskiej piosenki!

Wszystkim wykonawcom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie a nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

Organizatorzy: Karina Borządek, Hanna Drązikowska, Agnieszka Bryzek.

A oto wyniki:

W KATEGORII KL.I – III

ALEKSANDRA JANISZEWSKA KL. 3B „BYĆ KOBIETĄ” – MIEJSCE PIERWSZE

AGNIESZKA SUCHECKA KL. 2 C „DESZCZOWA PIOSENKA”  - MIEJSCE PIERWSZE

ALICJA MĄCZKA KL. 2B „CHODŹMY DO PARKU” – MIEJSCE PIERWSZE

ZUZIA SADOWSKA KL. 2D „W MOIM OGRÓDECZKU” – MIEJSCE DRUGIE

AMELIA STASZEWSKA KL. 3A „ŚPIJ MALUSZKU” – MIEJSCE DRUGIE

ROKSANA SUCHECKA KL. 1A „ MOJA MAMA” – MIEJSCE DRUGIE

KAMIL KUBICKI KL. 2C „ CIEŃ” – MIEJSCE TRZECIE

MATEUSZ WASIAK KL. 2C „ MAMO, WEŹMY PIESKA” – MIEJSCE TRZECIE

OLIWIA JAROSZEWSKA KL. 3C „ ZAKAZANY OWOC” – MIEJSCE TRZECIE

WERONIKA JANIK KL. 1E „KOLOROWE DZIECI” - WYRÓŻNIENIE

MAJA BRUDKOWSKA KL. 1E „KOLOROWE DZIECI” – WYRÓŻNIENIE

12 maja 2016r klasa 2c i 2d wybrały się na wycieczkę do Łodzi.  Pełen atrakcji dzień obejmował wizytę w Eksperymentarium, w Muzeum Animacji Se-ma-for, w Arenie Laser Game oraz  w  Kręgielni Grakula. Miejsce zwane Eksperymentarium to wiele pomieszczeń, w których znajduje się bardzo duża ilość ciekawych, naukowych, inspirujących, zabawnych i niesamowitych przedmiotów większych i mniejszych. Uczniowie mogli tam dogłębnie poznać  świat fizyki, sekrety magii i iluzji oraz wziąć udział  w eksperymentach.  Nauka nie miała tu dla nich  tajemnic. Była świetną zabawą. Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Niesamowity  był również  Kosmiczny tunel. Przed wejściem do niego uczniowie widzieli  wielką rurę (do której się wchodziło) i przebiegającą przez nią kładkę. Na wewnętrznych ścianach rury kręcił się wokoło obraz z gwiazdami (kosmos). Przed wejściem  na kładkę dzieciom  wydawało  się, że to nic specjalnego. Ale po wejściu było zupełnie inaczej-gdy stoisz na kładce wydaje Ci się jakbyś się przewracał, mocno trzymasz się poręczy i wszystko dookoła Ciebie wiruje.  Było to bardzo ciekawe przeżycie. Wielkie atrakcje czekały również na uczniów w Arenie Laser Game.  Był to duży plac w formie labiryntu przesiąknięty gęstą mgłą.

Od 15 do 17 kwietnia w Łukowie odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt pod patronatem Małgorzaty Majerek  i Małgorzaty Roli byłych reprezentantek Polski.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, w rocznikach 2005 i 2004. Zespół UKS Jaktorów wygrał w kategorii 2005. W roczniku 2005 wystąpiły następujące zespoły.

W grupie C LUKS LIDERWINNICA, UKS OLIMPIA KOŃSKIE, AP MARCOVIA MARKI, MKS OCHOTA WARSZAWA.

Grupa D UKS Jedynka Łuków , KMKS KRAŚNIK, , UKS WILANOWIA WARSZAWA, UKS JAKTORÓW .

Zespół z Jaktorowa rozegrał  5 meczy, które wszystkie wygrał. W fazie grupowej w pierwszym meczu pokonały KMKS KRAŚNIK 17:7, w drugim meczu przeciwnikiem były zawodniczki  z Wilanowi Warszawa, które uległy naszym zawodniczkom (17:8).

W trzecim meczu dziewczęta przyłożyły się w obronie i wygrały z UKS Jedynką Łuków  (21:4). W meczu półfinałowym zawodniczki z Jaktorowa pokonały MKS OCHOTA WARSZAWA (20:3). w finale rywalem było zespół z UKS Olimpia Końskie. wynik finału to 27:8 na korzyść Jaktorowa . Sukces zawodniczek z Jaktorowa to nie przypadek, to ciężka solidna praca na zajęciach szkolnych i klubowych, a także udział w licznych turniejach i uczestniczenie w Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej. Skład zespołu zwycięskiego to :

Wiktoria Kuran (21), Basia Koziatek (2), Zuzia Zioło (3), Angelika Suchecka (4),