Weather data OK.
Warszawa
3 °C

Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

Uczniowie klas I-III złożyli życzenia Polsce

14 listopada, w Szkole Podstawowej w Jaktorowie obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowały: Bożena Wiśniewska  i Ewa Witkowska ze swoimi uczniami z klas Ib i Ic. Oprawę muzyczną przygotowała Karina Borządek. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, które ozdabiały biało-czerwone kotyliony. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Uwagę zwracał pociąg z wagonami w barwach ojczystych, który zatrzymywał się na kolejnych stacjach.  Była to stacja Ojczyzna, na przystanku której uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o Polsce. Następnie pociąg przemieścił się do stacji Niewola, gdzie dzieci przypomniały daty rozbiorów Polski, nazwy państw biorących w nich udział oraz o tym, że był bardzo długi okres w naszej historii, kiedy Polska była w niewoli. Potem pociąg ruszył do stacji Urodziny. Na tym przystanku zaprezentowane wiersze i piosenki przypominały o 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zawierały życzenia dla Ojczyzny.

Czytaj więcej: Uczniowie klas I-III złożyli życzenia Polsce

Kolejny sukces chóru „GWIAZDECZKI”

           
28 listopada 2014r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku swoje umiejętności wokalne przedstawiało 22 wykonawców, mogliśmy podziwiać 18 solistów i 4 zespoły. Wykonawcy zaprezentowali utwory wielu wykonawców, były także własne kompozycje. Naszą szkołę reprezentował chór „GWIAZDECZKI”. W kategorii solistów, nasza solistka Iza Wawer, zajęła I miejsce za wykonanie kolędy „Święta, Święta się zbliżają…”, do słów i  muzyki Krzysztofa Gwiazdy.

Czytaj więcej: Kolejny sukces chóru „GWIAZDECZKI”

Konkurs przedmiotowy z matematyki MKO Mazowieckie Talenty

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku szkolnym, odbył się konkurs przedmiotowy z matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Konkurs organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących zainteresowanie matematyką, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiazywania zadań problemowych.

W obecnym roku szkolnym I etap konkursu – eliminacje szkolne, który odbył się 7 października 2014r, pomyślnie zakończyło dwóch uczniów: Tomasz Jurczak kl. VIA (opiekun Agnieszka Siwczak) oraz Radosław Woźnicki kl. VIC (opiekun Grażyna Grudkowska). Obydwaj uczniowie zdobyli 85% możliwych do zdobycia punktów. II etap – eliminacje rejonowe odbył się 6 listopada 2014r w jednej z warszawskich szkół. W II etapie wzięło udział 304 uczniów z województwa mazowieckiego, a 176 zakwalifikowło się do następnego etapu. Jednym z tych uczniów jest Tomasz Jurczak kl. VIA.

Serdecznie gratulacje dla Tomka oraz jego rodziców i życzymy dalszych sukcesów.

 

Akcja charytatywna

 

Rodzice i Kochane Dzieci!
Możecie też stać się „Świętym Mikołajem”

Proponujemy Wam akcję charytatywną pod hasłem:

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

 

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji, której celem jest dzielenie się z innymi. Na „Drzewku Szczęścia” znajdziecie „Bombki”  własnoręcznie ozdobione przez Dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej. Każda z nich symbolizuje konkretne dziecko. Osoba, która zerwie „Bombkę”, staje się „Świętym Mikołajem” i będzie zobowiązana do przygotowania:

- świątecznej paczki dla wylosowanego dziecka (imię i wiek odszukasz
na „Bombce” – i to dla Was będzie wskazówką  w  przygotowaniu „prezentu”)

- przekazania „paczki” w ręce organizatorów.

Czytaj więcej: Akcja charytatywna

"To nie magia tylko chemia"

15 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Jaktorowie klasa 1a oraz 1c wzięły udział w spotkaniu z ciekawym człowiekiem – chemikiem dr inż. Justyną  Okowiak-Chinalską - mamą jednego z uczniów klasy pierwszej. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „To nie magia tylko chemia”. Podstawowym celem spotkania była odpowiedź na pytanie: Czy dzień bez chemii jest możliwy - właściwie czy życie bez chemii jest możliwe? Uczniowie w sposób teoretyczny i praktyczny zostali wprowadzeni w świat intrygującej nauki jaką jest chemia. Mali adepci sztuki chemicznej przekonali się, że aby rozpalić ogień wystarczy gliceryna i nadmanganian potasu. Zobaczyli, że balonik można napompować za pomocą kwasu octowego i sody.  
Nasze spotkanie z panią Justyną było wyjątkowym zajęciem edukacyjnym, które wprowadziło ucznia w świat nauki i być może zainteresuje go przedmiotami ścisłymi.

Czytaj więcej: "To nie magia tylko chemia"

Srebrna drużyna

Dziewczęta z zespołu piłki ręcznej, rocznik 2002 i młodsze z UKS Jaktorów uczestniczyły w dniach 7-10.11.2014r w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Karczewie. Zawodniczki UKS Jaktorów zajęły drugie miejsce. Skład srebrnej drużyny, to: Daria Olasek, Weronika Witak, Martyna Szymańska, Maja Pośnik, Wiktoria Sitarz, Emilia Kmieć, Oliwia Wildeman, Zuzanna Barańska, Martyna Maj. Najlepsi strzelcy turnieju to Weronika Witak 33 bramki, trzeci strzelec to Daria Olasek 27 bramek, najlepszym obrońcą zespołu została Oliwia Wildeman. Weronika Witak i Emilia Kmieć uczestniczyły w treningu z kadrowiczkami z reprezentacji kobiet piłki ręcznej. Panią Iwoną Niedźwidź , Patrycją Kulwińską oraz Nabożną.

Czytaj więcej: Srebrna drużyna