Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
16 °C
ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

SREBRNY BUK ROCZNIK 2002 – Małe podsumowanie


Zawodniczki UKS Jaktorów w dniach 13.03 – 15.03.2015r. uczestniczyły w XXII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Buku, na którym to odniosły wspaniały sukces – zdobyły srebrny medal. Sukces ten bardzo cieszy, ponieważ zespoły występujące w tym turnieju były wymagającymi rywalami. Można śmiało powiedzieć, że ekipy występujące w tym turnieju to czołowe zespoły Polski w tej kategorii wiekowej. Zespół nasz rozegrał siedem ciężkich meczy, dlatego też srebrny medal tak pysznie smakuje.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. UKS „Bukowia” Buk
2. UKS Jaktorów
3. UKS „Bellator” Ryjewo

Czytaj więcej: SREBRNY BUK ROCZNIK 2002 – Małe podsumowanie

Konkurs „Eko-zabawka” – rozstrzygnięty!

22 kwietnia w dzień „Święta Ziemi” został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem „Eko-zabawka”. W tym dniu również nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Organizatorami konkursu były p. Małgorzata Golędzinowska i p. Ewa Witkowska. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-III. Ilość dostarczonych prac była ogromna. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą. Zabawki, które wykonali były bardzo ciekawe, interesujące, a przede wszystkim ekologiczne oraz zgodne z przedstawionym i zatwierdzonym regulaminem konkursu.

Czytaj więcej: Konkurs „Eko-zabawka” – rozstrzygnięty!

Słodka wycieczka

14 kwietnia uczniowie klas: Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do fabryki krówek, w Grodzisku Mazowieckim. Dzieci miały możliwość poznania etapów produkcji krówek. Procedura nie jest zbyt skomplikowana. Cała produkcja odbywa się w dwóch pomieszczeniach, do zrobienia cukierków używa się pięciu składników, które są dokładnie mieszane,  ale zaskoczeniem było to, że większość prac wykonuje się ręcznie. Tylko mieszanie i gotowanie składników odbywa się w odpowiednim urządzeniu. Miały także możliwość zaprojektowania własnej etykiety i uczestniczyły w kursie samodzielnego zawijania krówek w papierki.

Czytaj więcej: Słodka wycieczka

38 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka w Szkole Podstawowej


Organizatorem Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka jest Mazowiecki Instytut Kultury. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, z powodzeniem promuje kulturę języka, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury, biorą w nim udział dzieci i młodzież z całego województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej: 38 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka w Szkole Podstawowej

Konkurs plastyczny „Wielkanocna pocztówka” - rozstrzygnięty

30 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Wielkanocna pocztówka”, który przygotowały panie: Bożena Wiśniewska, Jolanta Bartosiak i Beata Fijewska.
  Do konkursu przystąpiło 84 dzieci z klas I-III, to 1/3 wszystkich uczniów z klas młodszych. Cieszymy się, że było tak duże zainteresowanie tą tematyką. Dziękujemy wszystkim dzieciom  za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych, które w najbliższym czasie będą organizowane w naszej szkole.

   Jury w składzie: Małgorzata Majewska, Danuta Ślesińska i Teresa Rytel wybrało dziesięć najlepszych prac. Nagrodzone zostały wielkanocne pocztówki: Jurczak Joanny z kl.IIb, Gałązki Wiktorii z kl. Ib, Wasilewicz Emilii z kl. IIa, Bakalarskiego Wojciecha z kl. Ia, Staszewskiej Amelki z kl. IIa,  Dobosiewicza Piotra z kl. Ib,  Smolak Mai z kl. Ic, Affek Marty z kl. Ic, Buzy Karoliny z kl. IIIa, Draniak Pauliny z kl. Ib.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Wielkanocna pocztówka” - rozstrzygnięty

KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY „EKO-ZABAWKA”

UWAGA!!!

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
„EKO-ZABAWKA”

Zapraszamy klasy I-III do udziału w konkursie plastyczno - technicznym „Eko - zabawka”.

CELE KONKURSU:

  • pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
  • rozwijanie zainteresowań ekologicznych uczniów,
  • rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych,

ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY „EKO-ZABAWKA”