Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
9 °C
ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

Test szóstoklasisty ogłoszenie

1 KWIETNIA 2015 r.

SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-V.

UCZNIOWIE KLAS I-V MOGĄ UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH,
ŚWIETLICA CZYNNA OD GODZINY 700 DO GODZINY 1730.

         Podstawa: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r.
( Dz.U. Nr 83, poz.562, ze zmianami)  oraz Rozporządzenie MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz.U. Nr 186, poz.1245).

Regulamin konkursu plastycznego pt. „ Wielkanocne pocztówki”


1. Cele konkursu
-Rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni oraz kreatywności dzieci
-Prezentacja możliwości twórczych dzieci
-Propagowanie tradycji wśród uczniów
2. Kategoria wiekowa
-Uczniowie klas I-III
3.Format A5, technika dowolna.
4.Oceniane będą prace wykonane indywidualnie przez dzieci. Oceny dokona trzyosobowe jury powołane przez organizatora konkursu.
5.Prace należy podpisać na odwrocie pocztówki (imię i nazwisko oraz klasa) i składać do p. B. Wiśniewskiej.
6.Termin składania prac do 30 marca 2015r.
7.Rozstrzygnięcie konkursu i pokonkursowa wystawa prac 31 marca 2015r.

Zapraszamy do udziału
Organizatorzy:
B. Wiśniewska

J. Bartosiak
B. Fijewska
B. Fijewska

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Konkurs przedmiotowy z matematyki
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Mazowieckie Talenty

8 stycznia 2015 roku odbył się III etap konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów klas VI organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty Mazowieckie Talenty. W konkursie tym wzięło udział 192 uczniów z całego województwa mazowieckiego. Uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej im. Stefanii Cyganskiej w Jaktorowie -TOMASZ JURCZAK został laureatem tegoż konkursu.
Zgodnie z zapisem ustawy z dn. 7 września 1991 r. o Systemie Oświaty "laureat lub finalista konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim [...] jest przyjmowany w pierwszej kolejności do gimnazjum [...]".

Czytaj więcej: Konkurs przedmiotowy z matematyki

Filharmonia Narodowa w naszej szkole!

 

Dnia 02 lutego 2015 o g. 11.40 mieliśmy możliwość gościć artystów z samej Filharmonii Narodowej w Warszawie!

W koncercie pod tytułem Trzy razy F - flet, fagot i fortepian

wystąpili:
Agnieszka Karwowska - flet

Łukasz Matusiak - fagot
Marta Guzik - fortepian
Katarzyna Podlasińska-prelekcja

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu utworów muzyki klasycznej a także przyjrzeć się bliżej budowie i historii tytułowych instrumentów. Koncert przypadł do gustu naszym wychowankom,  a wrażenia artystyczne pozostaną w pamięci. Uczniowie w podziękowaniu wręczyli muzykom symboliczne kwiaty. Mamy nadzieję, że artyści Filharmonii Warszawskiej zagoszczą jeszcze nie raz w progach jaktorowskiej szkoły.

Czytaj więcej: Filharmonia Narodowa w naszej szkole!

Uczniowie klas I-III złożyli życzenia Polsce

14 listopada, w Szkole Podstawowej w Jaktorowie obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowały: Bożena Wiśniewska  i Ewa Witkowska ze swoimi uczniami z klas Ib i Ic. Oprawę muzyczną przygotowała Karina Borządek. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, które ozdabiały biało-czerwone kotyliony. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Uwagę zwracał pociąg z wagonami w barwach ojczystych, który zatrzymywał się na kolejnych stacjach.  Była to stacja Ojczyzna, na przystanku której uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o Polsce. Następnie pociąg przemieścił się do stacji Niewola, gdzie dzieci przypomniały daty rozbiorów Polski, nazwy państw biorących w nich udział oraz o tym, że był bardzo długi okres w naszej historii, kiedy Polska była w niewoli. Potem pociąg ruszył do stacji Urodziny. Na tym przystanku zaprezentowane wiersze i piosenki przypominały o 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zawierały życzenia dla Ojczyzny.

Czytaj więcej: Uczniowie klas I-III złożyli życzenia Polsce

Kolejny sukces chóru „GWIAZDECZKI”


28 listopada 2014r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku swoje umiejętności wokalne przedstawiało 22 wykonawców, mogliśmy podziwiać 18 solistów i 4 zespoły. Wykonawcy zaprezentowali utwory wielu wykonawców, były także własne kompozycje. Naszą szkołę reprezentował chór „GWIAZDECZKI”. W kategorii solistów, nasza solistka Iza Wawer, zajęła I miejsce za wykonanie kolędy „Święta, Święta się zbliżają…”, do słów i  muzyki Krzysztofa Gwiazdy.

Czytaj więcej: Kolejny sukces chóru „GWIAZDECZKI”