Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
12 °C
ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

Maseczka - XI Festiwal Miniatur Teatralnych

XI Festiwal Miniatur Teatralnych

 ,, Maseczka”

         Patronat: Starostwo Powiatu Grodziskiego, Gmina Jaktorów,

         Zespół  Szkolno - Przedszkolny  w Jaktorowie.

Termin realizacji: 18 czerwca  2015r. godz. 930

Cele imprezy: 

wymiana doświadczeń między instruktorami i zespołami działającymi na polu teatralnym


przybliżenie i poszerzenie wiedzy z dziedziny teatru,

 integracja dzieci i młodzieży okolicznych szkół na polu wspólnych zainteresowań.

Dla kogo jest przeznaczona?

Dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

Organizatorzy imprezy:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaktorowie

Szkoła Podstawowa, ul. Warszawska 88.

Tel./fax. (046) 855-24-16

Miejsce imprezy:  Szkoła Podstawowa, Jaktorów, ul. Warszawska 88.

Tel./fax. (046) 855-24-16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Założenia programowe:

W imprezie mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różne formy teatralne.

Przy doborze repertuaru należy kierować się własną inicjatywą artystyczną.

Czytaj więcej: Maseczka - XI Festiwal Miniatur Teatralnych

Szczypiorniak na orlikach

Szkoła Podstawowa w Jaktorowie pierwszy raz wzięła udział w programie Ministerstwa Sportu  i Polskiego Zwiąku Piłki Ręcznej  w Polsce organizując dwa turnieje pt" SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH". Ze względu na to, że nie mamy boiska orlik  rozgrywki odbyły się na gościnnym boisku  przy Szkole Podstawowej w Adamowiźnie.mJaktorów reprezentowały dwie drużyny chłopców i dwie drużyny dziewcząt. Obydwa zespoły awansowały na turnieje wojewódzkie , które odbędą się 28 i 29 maja w Legionowie.

Czytaj więcej: Szczypiorniak na orlikach

SREBRNY BUK ROCZNIK 2002 – Małe podsumowanie


Zawodniczki UKS Jaktorów w dniach 13.03 – 15.03.2015r. uczestniczyły w XXII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Buku, na którym to odniosły wspaniały sukces – zdobyły srebrny medal. Sukces ten bardzo cieszy, ponieważ zespoły występujące w tym turnieju były wymagającymi rywalami. Można śmiało powiedzieć, że ekipy występujące w tym turnieju to czołowe zespoły Polski w tej kategorii wiekowej. Zespół nasz rozegrał siedem ciężkich meczy, dlatego też srebrny medal tak pysznie smakuje.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. UKS „Bukowia” Buk
2. UKS Jaktorów
3. UKS „Bellator” Ryjewo

Czytaj więcej: SREBRNY BUK ROCZNIK 2002 – Małe podsumowanie

Konkurs „Eko-zabawka” – rozstrzygnięty!

22 kwietnia w dzień „Święta Ziemi” został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem „Eko-zabawka”. W tym dniu również nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Organizatorami konkursu były p. Małgorzata Golędzinowska i p. Ewa Witkowska. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-III. Ilość dostarczonych prac była ogromna. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą. Zabawki, które wykonali były bardzo ciekawe, interesujące, a przede wszystkim ekologiczne oraz zgodne z przedstawionym i zatwierdzonym regulaminem konkursu.

Czytaj więcej: Konkurs „Eko-zabawka” – rozstrzygnięty!

Słodka wycieczka

14 kwietnia uczniowie klas: Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do fabryki krówek, w Grodzisku Mazowieckim. Dzieci miały możliwość poznania etapów produkcji krówek. Procedura nie jest zbyt skomplikowana. Cała produkcja odbywa się w dwóch pomieszczeniach, do zrobienia cukierków używa się pięciu składników, które są dokładnie mieszane,  ale zaskoczeniem było to, że większość prac wykonuje się ręcznie. Tylko mieszanie i gotowanie składników odbywa się w odpowiednim urządzeniu. Miały także możliwość zaprojektowania własnej etykiety i uczestniczyły w kursie samodzielnego zawijania krówek w papierki.

Czytaj więcej: Słodka wycieczka

38 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka w Szkole Podstawowej


Organizatorem Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka jest Mazowiecki Instytut Kultury. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, z powodzeniem promuje kulturę języka, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury, biorą w nim udział dzieci i młodzież z całego województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej: 38 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka w Szkole Podstawowej