Weather data OK.
Warszawa
3 °C

Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

"To nie magia tylko chemia"

15 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Jaktorowie klasa 1a oraz 1c wzięły udział w spotkaniu z ciekawym człowiekiem – chemikiem dr inż. Justyną  Okowiak-Chinalską - mamą jednego z uczniów klasy pierwszej. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „To nie magia tylko chemia”. Podstawowym celem spotkania była odpowiedź na pytanie: Czy dzień bez chemii jest możliwy - właściwie czy życie bez chemii jest możliwe? Uczniowie w sposób teoretyczny i praktyczny zostali wprowadzeni w świat intrygującej nauki jaką jest chemia. Mali adepci sztuki chemicznej przekonali się, że aby rozpalić ogień wystarczy gliceryna i nadmanganian potasu. Zobaczyli, że balonik można napompować za pomocą kwasu octowego i sody.  
Nasze spotkanie z panią Justyną było wyjątkowym zajęciem edukacyjnym, które wprowadziło ucznia w świat nauki i być może zainteresuje go przedmiotami ścisłymi.

Czytaj więcej: "To nie magia tylko chemia"

Srebrna drużyna

Dziewczęta z zespołu piłki ręcznej, rocznik 2002 i młodsze z UKS Jaktorów uczestniczyły w dniach 7-10.11.2014r w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Karczewie. Zawodniczki UKS Jaktorów zajęły drugie miejsce. Skład srebrnej drużyny, to: Daria Olasek, Weronika Witak, Martyna Szymańska, Maja Pośnik, Wiktoria Sitarz, Emilia Kmieć, Oliwia Wildeman, Zuzanna Barańska, Martyna Maj. Najlepsi strzelcy turnieju to Weronika Witak 33 bramki, trzeci strzelec to Daria Olasek 27 bramek, najlepszym obrońcą zespołu została Oliwia Wildeman. Weronika Witak i Emilia Kmieć uczestniczyły w treningu z kadrowiczkami z reprezentacji kobiet piłki ręcznej. Panią Iwoną Niedźwidź , Patrycją Kulwińską oraz Nabożną.

Czytaj więcej: Srebrna drużyna

Pasowanie na pierwszoklasistę

20 października 2014 r. w Szkole Podstawowej w Jaktorowie odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę uczniów klas pierwszych w obecności zaproszonych gości i rodziców. Pierwszaki zostały bardzo serdecznie powitane przez reprezentantów klas szóstych. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie uroczyście ślubowali na sztandar naszej szkoły uczyć się pilnie, być dobrymi kolegami, szanować pracowników szkoły, dbać o porządek oraz swoją postawą sprawiać radość nauczycielom i rodzicom.

Czytaj więcej: Pasowanie na pierwszoklasistę

Konkurs Wesołe witaminki

Głosujmy na nasze Wesołe witaminki

Rok Kolberga

Z okazji Roku Kolberga - etnografa, który całe życie poświęcił polskiemu folklorowi, 5 listopada 2014 r.w Szkole Podstawowej gościliśmy zespół ludowy "Kumy". Zespół zaprezentował repertuar ludowy z różnych regionów Polski. Urokliwe pieśni chwytały za serca dzieci a także nauczycieli. Mogliśmy posłuchać min.pieśni: Sarna, Zegar, Hej góry, Karolinka,Zasiali górale,Tramblanka, Koza, Kondziałecka,W moim ogródeczku, Słoneczko zaszło ,Wyleciał ptaszek.Wielu uczniów bardzo żywo włączyło się w koncert i wykazało się niejednokrotnie znakomitą wiedzą o folklorze. Nasze artystki wystąpiły w strojach ludowych z różnych zakątków Polski min. Mazowsza, ale tez z Kaszub czy wschodniego Krakowa.

Czytaj więcej: Rok Kolberga

Odwiedziny ks. biskupa

W dniach 26-29.10.2014 odbyła się wizytacja w naszej parafii w Jaktorowie przez ks. biskupa Andrzeja Dziubę. W jejramach znalazł ks.biskup czas na spotkanie z mieszkańcami Jaktorowa, tutejszą młodzieżą, dziećmi i nauczycielami.Odwiedził wszystkie ośrodki pracy m.in. Gminę, Ośrodek Zdrowia, Straż Pożarną oraz nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny.Pan Dyrektor Jacek Zbrzeżny przywitał czcigodnego Gościa w skromnych jak mówił progach wiejskiej szkoły, wyrażając jednocześnie zadowolenie z tego spotkania. Z zaszczytu powitania skorzystały także, choć z drżącymi sercamidzieci życząc ks. biskupowi dużo zdrowia i sto lat życia. Ta sama grupa przedszkolaków rozpoczęła część artystyczną polką tramblanką. W dalszej kolejności wystąpił chór dziecięcy ze szkoły podstawowej pod kierunkiem Krzysztofa Gwiazdy, który wykonał wiele pięknym piosenek na kilka głosów.

Czytaj więcej: Odwiedziny ks. biskupa