ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

CHCEMY RAZEM Z WAMI POMÓC ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA W MILANÓWKU

POTRZEBNE RZECZY TO:

·SUCHA KARMA DLA PSÓW i KOTÓW;

·SMYCZE, OBROŻE, SZELKI, BEZPIECZNE ZABAWKI DLA SZCZENIĄT

·MISKI I GARNKI (NOWE)

·ŚRODKI DO PIELĘGNACJI ZWIERZĄT (SZCZOTKI, GRZEBIENIE I PREPARATY PRZECIWPCHELNE)

DO RZECZY, KTÓRE KUPICIE DLA ZWIERZAKÓW DOŁĄCZCIE SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ, GDYŻ WŚRÓD WSZYSTKICH OSÓB, KTÓRE POMOGĄ ZWIERZAKOM ROZLOSOWANE BĘDĄ NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ RODZICÓW Z KLASY VIA i IVB–2 DUŻE PLUSZAKI

ZAKUPIONE RZECZY PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SALI NR 21 DO PANI MAŁGORZATY ROMANOWSKIEJ I  PANI  BEATY GAŁĄZKI

CZEKAMY NA WASZĄ POMOC! KLASA VIA I IVB

29 września klasa 1c wraz z opiekunami pojechała do grodziskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w przeglądzie artystycznym "Ogrody Integracji". Mali artyści zaśpiewali piosenki, za które otrzymali gromkie brawa. Emocjom nie było końca. Wokół panowała przyjazna atmosfera,  a na twarzach gościł uśmiech. Na scenie wszyscy byli równi, nie istniały żadne bariery. Nie zabrakło również prezentów. Dzieci dostały magnetofon, gry, książki i wiele innych upominków. Długo będziemy wspominać ten dzień.

7 czerwca 2017r. w Grodzisku Mazowieckim odbył się przegląd amatorskich zespołów ludowych „Małe Siemionalia”. Impreza ma na celu przywrócenie znaczenia kultury ludowej w naszym środowisku. Dzięki takim inicjatywom można choć na chwilę wrócić do naszych słowiańskich korzeni i posłuchać muzyki w wykonaniu dzieci i młodzieży. Z Jaktorowa wystąpił zespół „Jaktorowszczacy”. Dzieci ze szkoły podstawowej wspaniale zaprezentowały się na grodziskiej scenie wykonując oryginalny repertuar i wzbudzając swoim występem ogromny aplauz widowni.

 

GDYBY CO DZIESIĄTY MIESZKANIEC ZIEMI POTRAFIŁ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY, OCALIŁOBY TO MILION LUDZI ROCZNIE!!!

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w lekcjach udzielania pierwszej pomocy. W roku szkolnym 2016 / 17 zajęcia odbywają się cyklicznie w klasach I – III. Zajęcia prowadzone przez są w formie warsztatów edukacyjnych, ponieważ przez zabawę i aktywne uczestnictwo  najlepiej przemawia się do dzieci. Naczelną zasadą tego programu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów. Dzieci poznają podstawowe czynności, których wykonanie może przywrócić zdrowie lub ratować życie osoby potrzebującej pomocy.  Po kilkugodzinnych ćwiczeniach dzieci wiedzą, że należy bez wahania przystępować do udzielania pomocy, znają schemat „łańcucha przeżycia”, potrafią wezwać pomoc, dokonać resuscytacji. 12 czerwca 2017 r. odbył się konkurs dla dwuosobowych drużyn zgłoszonych z klas drugich i trzecich. Zdobytą wiedzą z zakresu ratowania życia uczestnicy wykazali się podczas:

testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną; pokazu umiejętności praktycznych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

kl. II a      Maciej Bartnicki,  Mateusz Gmurek

II miejsce:

kl. II c     Maja Brudkowska, Ksawery Sawicki

kl. III c   Marta Affek, Jakub Hordliczko

III miejsce:

kl. II b    Amelia Kiełbik, Dominik Dąbrowski

kl. II d    Szymon Jarkiewicz, Wiktoria Szynkiewicz

kl. III b   Dawid Sosnowski,  Dorian Kamiński

Najlepszym drużynom serdecznie gratulujemy!

Niech ich wiedza i umiejętności zachęcą  innych do doskonalenia się!

Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Majewska.

Organizatorkami konkursu były: p. Małgorzata Majewska i p. Danuta Ślesińska.

Obie nauczycielki - instruktorki uczestniczyły w programie „Ratujemy i uczymy ratować” prowadzonym przez Fundację WOŚP  i  zdobytą wiedzę przekazują dzieciom.

Małgorzata Majewska

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i towarzyszy   im wiele obrzędów.  Od kilku lat uczniowie klas młodszych poprzez wiersze, piosenki i scenki starają się przypominać i zatrzymać w pamięci przepiękne obyczaje wielkanocne. Tak było i w tym roku. Uczniowie klas: IIIA, IIIB i IIIC wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie o obyczajach związanych  z Wielkanocą.  Usłyszeliśmy też piosenki  w wykonaniu: Marcina Więckowskiego, Alicji Mączki, Pauliny Draniak, Kamila Kubickiego i Antosi Tomasik, która także zagrała na wiolonczeli utwór pt. „Kurki trzy”. Na fletach ten sam utwór wykonali: Paulina Draniak, Maja Strzęboszewska, Alicja Mączka  i Natalia Soból.  Oprawę muzyczną przygotowała Karina Borządek. Dziękujemy koleżankom: R. Zielińskiej, H. Drązikowskiej, J. Bartosiak, D. Ślesińskiej  oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.

W piątek 7 kwietnia w klasie IIIB odbyły się zajęcia z rodzicami. Podczas spotkania wspólnie wykonano przepiękne palmy. Użyto do tego tradycyjnych materiałów:  gałązki bukszpanu, gałązki tui, kwiaty z bibuły, wstążki. Ach, było co podziwiać!

We wtorek 23 maja  uczniowie klasy IIIb zaprosili kolejną dorosłą osobę do głośnego czytania. Tym razem była to mama uczennicy z tej klasy - Pani Marlena Tomasik. Zaproszony gość wybrał do przeczytania książkę pt. „Opowieści z Narnii”. Dzieci słuchały tekstu z wielkim zaciekawieniem, bardzo spodobała im się ta książka. Dziękujemy pani Marlenie i mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do poszerzenia czytelnictwa wśród uczniów.

16 marca uczniowie klas: IIb i IIIb uczestniczyli w spotkaniu z Wojciechem Cesarzem, który jest autorem książek dla dzieci. Pan Wojciech opowiedział dzieciom o głównym bohaterze prezentowanych książek psie Winterze, którego jest właścicielem.Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki pt. „Wakacje grzecznego psa”, który przeczytał sam autor. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa  Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaktorowie Krystynie Czajkowskiej za możliwość udziału w tym spotkaniu. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do poszerzenia czytelnictwa wśród uczniów.

Przed nie lada wyzwaniem stanęli uczniowie klasy II c i II d, którzy mimo niesprzyjającego zimna, jakie panowało na początku maja, wybrali się z wychowawczyniami (p. Małgorzatą Majewską i p. Zofią Peryt) na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca.

Założenia programowe wyjazdu kluczyły wokół hasła: „Wycieczka uczy, bawi i wychowuje”.

Poznaliśmy nowe miejsca na mapie Polski, wysłuchaliśmy legend i opowieści, zobaczyliśmy faunę i florę regionu. Spędziliśmy wolny czas bawiąc się, poznając nowe gry i zabawy zespołowe. Dla niektórych wyjazd był przełomowym momentem w życiu. Oto pierwszy nocleg bez rodziców, możliwość wykazania się umiejętnością ścielenia łóżka, samoobsługa na stołówce, pierwsze samodzielne zakupy, podróż różnymi środkami transportu (statek, ciuchcia na kołach, meleks). 

"Matko Najświętsza, 
Tobie oddaję wszystkie owoce
mego życia i posługi, 
Tobie zawierzam losy Kościoła, 
Tobie polecam mój naród, 
Tobie ufam [...] "

Jan Paweł II   W niedzielę 14 maja 2017r. w Kościele p.w. Świętej Rodziny w Jaktorowie miała miejsce uroczysta Msza Święta w asyście sztandarów szkół jaktorowskich poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, a także upamiętniająca  setną rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie. W czasie homilii rodzice naszych uczniów złożyli dary na ołtarz, zaś Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie, pan Jacek Zbrzeżny w gronie uczniów ofiarował na ręce proboszcza obraz Matki Bożej Fatimskiej namalowany przez panią Danutę Rex-Sadowską. Na koniec mszy obraz został poświęcony przez księdza proboszcza.

 Młody zespół dziewcząt z Jaktorowa uczestniczył w dniu 12-14 maja 2017r. w XIX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej w Ostrołęce. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów, które wywalczyło pierwsze miejsce w swoich regionach. Uczestniczyły następujące zespoły: Warszawa, SP Zielonka, SP 16 Płock, SP Wyszków, SP Radom, SP Mława, SP Cegłów oraz SP Jaktorów. W meczu o finał zespół z Jaktorowa uległ późniejszemu Mistrzowi Igrzysk zespołowi z Warszawy 12:16. W walce o trzecie miejsce Jaktorów uległ po dramatycznym boju zespołowi z Płocka 12:14 . Zwycięstwo było blisko, ale siła fizyczna zespołu z Płocka była wyraźna i drobne błędny naszego zespołu, głównie w ataku spowodowały, że to rywale cieszyły się z brązowego medalu Igrzysk. Należy pochwalić dziewczęta z Jaktorowa, że ambitną postawą podczas meczu  i poziomem umiejętności nasz zespół nie ustępował rywalom z pierwszej trójki Igrzysk. Rywalizacja sportowa z zespołami opartymi na klasach sportowych nie jest łatwe i proste. Zaznaczyć należy, że zespół z Jaktorowa w większości składał się z dziewczynek 2005, a rywalizowały głównie z dziewczętami z rocznika 2004.

16 marca 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 98 uczniów z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych  i szóstych. W tym roku również możemy pochwalić się wynikiem bardzo dobrym, który osiągnęła, tak jak w roku ubiegłym  Gabriela Ossowska z klasy IVc. 

Wyróżnienia :  Motzek Kacper z klasy IIc
Jaroszewska Oliwia z klasy IVc
Regulska Maria z klasy IVc
Dmowski Dawid z klasy Va
Majewski Adam z klasy Va
Wszystkim serdecznie gratulujemy!