Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
0 °C
ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

Jasełka 2015

 

22 grudnia 2015r. był dla uczniów  ostatnim dniem przed świąteczną przerwą bożonarodzeniową. W Szkole Podstawowej im. St.Cygańskiej w Jaktorowie upłynął on w atmosferze świątecznej. Z każdej sali lekcyjnej słychać było dźwięki kolęd, które towarzyszyły dzieciom podczas klasowych wigilii.Podsumowaniem świątecznego nastroju były „Jasełka” przygotowane i zaprezentowane przez uczniów kl.Ic i kl. IId pod opieką p. A.Maruszak i p. M.Pietras. Oprawę muzyczną przygotowała p. K.Borządek wspólnie z kl. IIIa.

Na koniec dziewczęta z kl. IIIb wykonały pastorałkę przy akompaniamencie p. Wasilewskiej-Muś. Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor Szkoły p. J.Zbrzeżny serdecznie podziękował wszystkim za wkład włożony   w przygotowanie występu, rodzicom za to, że zechcieli uczestniczyć w tej uroczystości oraz złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

 

Czytaj więcej: Jasełka 2015

Pociąg do zdrowego odżywiania rusza!

Lekcją propagującą jedzenie zdrowego śniadania rozpoczynamy w klasach I-III cykl zajęć poświęconych upowszechnianiu wiedzy dzieci na temat właściwego odżywiania. W klasie IIIa po zapoznaniu dzieci z zasadami żywienia i zawartością witamin w poszczególnych pokarmach wykonaliśmy smaczne i zdrowe kanapki, które zjedliśmy z apetytem na śniadanie.Po śniadaniu stworzyliśmy piramidę żywienia i wykonaliśmy gazetkę klasową. Zapraszamy rodziców do współpracy w zakresie edukacji i upowszechniania zdrowego odżywiania.

 

Czytaj więcej: Pociąg do zdrowego odżywiania rusza!

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej-stanowisko Księgowy

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

W dniach od 1 grudnia do 15 grudnia 2015r. została przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Jaktorowie trzecia edycja akcji charytatywnej pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W tym czasie „Święci Mikołajowie” dostarczyli do organizatorów akcji 36 paczek-prezentów, które zostały rozdane potrzebującym dzieciom /wskazanym uprzednio przez wychowawców klas. 

Słowami Jana Pawła II „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim, którzy okazali wrażliwość  i dobre serce potrzebującym.

 Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie p. Jacka Zbrzeżnego, p. Ewy Sidor za okazane wsparcie oraz do wychowawców klas, którzy pomogli przy rozdawaniu paczek.

Wycieczka do Sejmu

W dniu 7 grudnia klasa II a oraz III a wraz z wychowawcami odwiedziła gmach Sejmu RP przy ul. Wiejskiej. Po przejściu rutynowej kontroli, wraz z przewodnikiem uczniowie mieli okazję zwiedzić m.in. salę obrad, która wzbudziła szczególne zainteresowanie uczniów, jedną z najpiękniejszych sal zwaną Salą Kolumnową oraz korytarze sejmowe. Pani przewodnik opowiedziała co to jest Sejm, po co został powołany, kto w nim obraduje i jak wygląda proces legislacyjny. Sejmowy gmach większość osób widziało tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sejmu

Wycieczka do Warszawy


25 listopada 2015r. uczniowie klas: III a i III c wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzali tam kompleks pałacowo-ogrodowy założony w XVIII w. Był to Pałac na Wyspie i Pałac Myślewicki. Pod opieką przewodnika podziwiali rzeźby, obrazy i inne dzieła sztuki wykonane przez znanych artystów z ubiegłych stuleci. Była to bardzo ciekawa lekcja historii sztuki.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy