Społeczny Monitor Edukacji

ul. Warszawska 88, tel 46 855 24 16

17 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs Kangur Matematycznyw którym wzięło udział 88 uczniów z klas 2-6. W tym roku możemy się pochwalić wynikiem „bardzo dobrym” ( bliskim tytułowi laureata), który uzyskała Gabriela Ossowska z klasy 3c. Wyróżnienia otrzymali:

 z klas drugich -  Wojciech Bakalarski, Jakub Kiełbik, Filip Kolos i Paweł Lisichin,

z klas czwartych -  Adam Majewski, Dawid Dmowski, Jagoda Caban i Jakub Siarnowski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

11 maja 2016 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki pt. „ Piosenka jest dobra na wszystko”

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przed Jury zaprezentowało swoje talenty wokalne ponad pięćdziesięciu wykonawców. Mogliśmy usłyszeć wiele wspaniałych, czasem już zapomnianych piosenek z repertuaru znanych polskich wokalistów. Takich jak min.: Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Anny Jantar czy Krzysztofa Antkowiaka. Tego dnia mieliśmy w jaktorowskiej szkole prawdziwe święto polskiej piosenki!

Wszystkim wykonawcom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie a nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

Organizatorzy: Karina Borządek, Hanna Drązikowska, Agnieszka Bryzek.

A oto wyniki:

W KATEGORII KL.I – III

ALEKSANDRA JANISZEWSKA KL. 3B „BYĆ KOBIETĄ” – MIEJSCE PIERWSZE

AGNIESZKA SUCHECKA KL. 2 C „DESZCZOWA PIOSENKA”  - MIEJSCE PIERWSZE

ALICJA MĄCZKA KL. 2B „CHODŹMY DO PARKU” – MIEJSCE PIERWSZE

ZUZIA SADOWSKA KL. 2D „W MOIM OGRÓDECZKU” – MIEJSCE DRUGIE

AMELIA STASZEWSKA KL. 3A „ŚPIJ MALUSZKU” – MIEJSCE DRUGIE

ROKSANA SUCHECKA KL. 1A „ MOJA MAMA” – MIEJSCE DRUGIE

KAMIL KUBICKI KL. 2C „ CIEŃ” – MIEJSCE TRZECIE

MATEUSZ WASIAK KL. 2C „ MAMO, WEŹMY PIESKA” – MIEJSCE TRZECIE

OLIWIA JAROSZEWSKA KL. 3C „ ZAKAZANY OWOC” – MIEJSCE TRZECIE

WERONIKA JANIK KL. 1E „KOLOROWE DZIECI” - WYRÓŻNIENIE

MAJA BRUDKOWSKA KL. 1E „KOLOROWE DZIECI” – WYRÓŻNIENIE

12 maja 2016r klasa 2c i 2d wybrały się na wycieczkę do Łodzi.  Pełen atrakcji dzień obejmował wizytę w Eksperymentarium, w Muzeum Animacji Se-ma-for, w Arenie Laser Game oraz  w  Kręgielni Grakula. Miejsce zwane Eksperymentarium to wiele pomieszczeń, w których znajduje się bardzo duża ilość ciekawych, naukowych, inspirujących, zabawnych i niesamowitych przedmiotów większych i mniejszych. Uczniowie mogli tam dogłębnie poznać  świat fizyki, sekrety magii i iluzji oraz wziąć udział  w eksperymentach.  Nauka nie miała tu dla nich  tajemnic. Była świetną zabawą. Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Niesamowity  był również  Kosmiczny tunel. Przed wejściem do niego uczniowie widzieli  wielką rurę (do której się wchodziło) i przebiegającą przez nią kładkę. Na wewnętrznych ścianach rury kręcił się wokoło obraz z gwiazdami (kosmos). Przed wejściem  na kładkę dzieciom  wydawało  się, że to nic specjalnego. Ale po wejściu było zupełnie inaczej-gdy stoisz na kładce wydaje Ci się jakbyś się przewracał, mocno trzymasz się poręczy i wszystko dookoła Ciebie wiruje.  Było to bardzo ciekawe przeżycie. Wielkie atrakcje czekały również na uczniów w Arenie Laser Game.  Był to duży plac w formie labiryntu przesiąknięty gęstą mgłą.

Od 15 do 17 kwietnia w Łukowie odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt pod patronatem Małgorzaty Majerek  i Małgorzaty Roli byłych reprezentantek Polski.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, w rocznikach 2005 i 2004. Zespół UKS Jaktorów wygrał w kategorii 2005. W roczniku 2005 wystąpiły następujące zespoły.

W grupie C LUKS LIDERWINNICA, UKS OLIMPIA KOŃSKIE, AP MARCOVIA MARKI, MKS OCHOTA WARSZAWA.

Grupa D UKS Jedynka Łuków , KMKS KRAŚNIK, , UKS WILANOWIA WARSZAWA, UKS JAKTORÓW .

Zespół z Jaktorowa rozegrał  5 meczy, które wszystkie wygrał. W fazie grupowej w pierwszym meczu pokonały KMKS KRAŚNIK 17:7, w drugim meczu przeciwnikiem były zawodniczki  z Wilanowi Warszawa, które uległy naszym zawodniczkom (17:8).

W trzecim meczu dziewczęta przyłożyły się w obronie i wygrały z UKS Jedynką Łuków  (21:4). W meczu półfinałowym zawodniczki z Jaktorowa pokonały MKS OCHOTA WARSZAWA (20:3). w finale rywalem było zespół z UKS Olimpia Końskie. wynik finału to 27:8 na korzyść Jaktorowa . Sukces zawodniczek z Jaktorowa to nie przypadek, to ciężka solidna praca na zajęciach szkolnych i klubowych, a także udział w licznych turniejach i uczestniczenie w Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej. Skład zespołu zwycięskiego to :

Wiktoria Kuran (21), Basia Koziatek (2), Zuzia Zioło (3), Angelika Suchecka (4),

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie.

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy   im wiele obrzędów. Miał być to czas radości i szczęścia, ponieważ po wielkim poście – kiedyś bardzo ściśle przestrzeganym – ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. Jednak coraz częściej słyszy się informacje o zanikaniu wielowiekowej tradycji i obyczajów wypracowanych przez pokolenia Polaków. 

Spotkanie, które odbyło się w Wielką Środę dla uczniów klas młodszych miało na celu przypomnienie i utrwalenie polskiej tradycji  i obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie klas IIb i IIc z tej okazji przygotowali wiersze i piosenki o pisankach, święconce, baranku i zajączku.  Byli dyngusiarze, którzy wędrowali z kogucikiem. Nie zabrakło także oblewania wodą jak każe stary obyczaj. Wielkanoc obchodzimy wiosną,  więc uczniowie klas IIa i II d przygotowali pokaz mody wiosenno – wielkanocnej. Powinniśmy kultywować piękne polskie tradycje, bo są one naszą tożsamością. 

W dniu 12 marca 2016 na hali sportowej w Jaktorowie w godzinach 9.30-16.00 odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa. W programie imprezy odbyły się rozgrywki zespołów z rocznika 2005 i rozgrywki zespołów z rocznika 2006 i młodsze .W sumie w rozgrywkach sportowych uczestniczyło 120 zawodniczek z 5 klubów. W zawodach uczestniczyły następujące kluby UKS Dwójka Radzymin (2 zespoły ) , Warszawa Ochota (2 zespoły ),SP Teresin (2 zespoły ),MUS Znicz Pruszków ,UKS Jaktorów (3 zespoły ).Dla wszystkich zespołów przygotowane były nagrody i medale. W trakcie rozgrywek sportowych odbyły się również warsztaty plastyczne i zajęcia z nauki pierwszej pomocy. W kategorii rocznik 2005 zwyciężył zespół z Radzymina który w meczu decydującym o pierwszym miejscu pokonał rezerwy zespołu Jaktorowa 10 do 6 trzecie miejsce zajął zespół z Pruszkowa , czwarte miejsce zajął zespół z Warszawy a piąte miejsce zajął zespół z Teresina. W kategorii rocznik 2000 i młodsze ważny był udział a nie miejsce w turnieju.