ul. Chełmońskiego 4, Jaktorów tel. 46 856 40 24

 

Profesor był niewątpliwie wielkim znawcą poezji, wspaniałym aktorem, mecenasem sztuki.    Co roku przewodniczył pracom jury naszego Żakowskiego Konkursu Recytatorskiego.

Powstała Unia Poetycka Wojciech Siemiona będzie nie tylko kultywować pamięć wybitnego mieszkańca dworku w Petrykozach, ale przede wszystkim krzewić kulturę w małych miejscowościach. W darze od plastyków Ziemi Grójeckiej otrzymaliśmy kolejne obrazy rozlosowane podczas spotkania.

Środową uroczystość swoją obecnością i występami uświetnili m. in. Janusz Tylman- kompozytor i muzyk, Joanna Stefańska-Matraszek- śpiewaczka, dwie poetki- Dorota Jaworska z Kijowa oraz Małgorzata Żurecka  ze Stalowej Woli. Artystę wspominała bratanica Monika Siemion. Na spotkaniu obecna była również przedstawicielka Muzeum Auschwitz- Jadwiga Dąbrowska autorka książki  o ojcu artysty Mikołaju Siemionie. Na zakończenie z koncertem kolęd wystąpili uczniowie ze szkoły w Kuklówce.

 Kolejne spotkanie Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona zaplanowane zostało na koniec kwietnia.