Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
3 °C

ul. Chełmońskiego 4, Jaktorów tel. 46 856 40 24

„Czternasty Żakowski Konkurs Recytatorski”


Gimnazjum im. K. I. Gałczyńskiego w Jaktorowie ma przyjemność zawiadomić,
że w dniu 7 maja 2015 r. odbędzie się

„Czternasty Żakowski  Konkurs  Recytatorski”

organizowany pod patronatem:

Wójta Gminy Jaktorów oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów klas I, II i III gimnazjum. W jury konkursu zasiądzie Barbara Kasper–Siemion; aktorka, animatorka kultury, przewodnicząca Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha Siemiona.

 Karty zgłoszeń laureatów wewnątrzszkolnych eliminacji prosimy przesłać do
28 kwietnia 2015 roku.

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

do pobrania poniżej 

Załączniki: (do pobrania w jednym pliku .doc) 

 

  1. Regulamin konkursu,
  2. Karta uczestnika konkursu,
  3. Oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów.

 

 

Przekaż 1% na naszą szkołę

Zachęcamy rodziców do przekazywania 1% podatku na rzecz
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaktorowie.

Nr KRS 0000031762 cel szczegółowy 500000021977
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaktorowie

 

Z myślą o innych...

paczka2015   010

Uczniowie z Gimnazjum imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie po raz czwarty zorganizowali i przeprowadzili w grudniu piękną akcję pod nazwą ''Świąteczna paczka''. Jesteśmy w okresie świąteczno - noworocznym, który to czas wyzwala w ludziach większe pokłady empatii i miłości do bliźnich. Na twarzach częściej gości uśmiech, słychać dookoła życzenia i pozdrowienia oraz chętniej dzielimy się z innymi tym, co mamy. Szczególnie cieszy fakt, że do bezinteresownej pomocy włącza się młode pokolenie, uczniowie i oczywiście ich rodzice wspólnie angażują się w akcje charytatywne.

Przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie jaktorowskiego gimnazjum z inicjatywy Gimnazjalnej Rady Gminy i Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zbiórkę żywności dla osóbsamotnych i z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku każda klasa utworzyć miała jedną paczkę żywnościową, ale szczodrość i wielka ilość zgromadzonych produktów zaskoczyła organizatorów.

Czytaj więcej: Z myślą o innych...

Wosp2015

WOŚP 2015-Zebraliśmy 15 388,22 zł


DZIĘKUJEMY
!!!

zyczenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2015, składamy uczniom, Radzie Rodziców, nauczycielom  najlepsze życzenia świąteczne. Niech te Święta będą jedyne w swoim rodzaju, niech okażą się tak piękne, jak jest to możliwe, a także niech przyniosą mnóstwo radości i szczęścia.

 

Wernisaż pani Danuty Rex – Sadowskiej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodzież jaktorowskiego Gimnazjum, mieli wielką radość, aby w sobotni wieczór 15 listopada 2014 roku udać się w wernisażową podróż „Wędrówek przestrzennych” pani Danuty Rex – Sadowskiej. Otóż w żyrardowskiej Galerii Sztuki „Resursa” została otwarta wystawa obrazów nauczyciela zajęć artystycznych naszego Gimnazjum. Zachwyciliśmy się różnorodnością tematyczną jak i wielkim bogactwem wewnętrznych przeżyć pani Danusi, które zostały utrwalone na płótnie. Każdy w podziwianym pięknie mógł odnaleźć cząstkę siebie, co też pomimo bardzo dużej ilości ludzi, pozwoliło na osobiste doświadczenia.

Czytaj więcej: Wernisaż pani Danuty Rex – Sadowskiej