Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
26 °C

ul. Chełmońskiego 4, Jaktorów tel. 46 856 40 24

LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS I GIMNAZJUM IM. K. I. GAŁCZYNSKIEGO W JAKTOROWIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KLASA  IA KLASA  IB KLASA  IC
Lp.  Nazwisko i imię  Nazwisko i imię Nazwisko i imię
1 Bednarek Kamila  Barańska Zuzanna Aleksandra Bestydzińska Patrycja
2 Cizio Aleksandra Mariola  Cegliński Bartłomiej Dulkowski Dawid
3 Franków Julia  Cynowski Mateusz Dulkowski Dominik
4 Janowska-Pląder Maja Ewa  Dmitruk Rafał Janowski Bartłomiej
5 Kakiet Aleksandra  Domański Bartosz Jędral Klaudia
6 Karczewski Mateusz  Gąsiorowski Filip Albert Micelski Dawid
7 Kwiatkowska Amelia Julia  Goźmirski Jakub Mariusz Olczak Izabela
8 Lange Oskar Krzemińska Justyna Weronika Pęzioł Radosław Waldemar
9 Latoszek Julita  Miodek Michał Piech Noa
10 Maj Martyna Ola  Olasek Daria Pietraszek Adam
11 Mirecki Jakub  Pawlik Maria Franciszka Sierocińska Adrianna
12 Niewieczerzał Ksawery Jan  Regulska Alicja Słowińska Weronika Elżbieta
13 Pałka Jakub  Sałachewicz Magdalena Stoińska Emilia Julia
14 Sitarz Wiktoria  Strzemieczny Piotr Kamil Strzemieczny Jakub Maciej
15 Skiepko Jakub Grzegorz  Szymańska Martyna Woźnicki Radosław Hubert
16 Skolmowski Michał  Widelecki Paweł Sebastian Wróbel Wiktoria Weronika
 17  ---- Wiśniewski Nikodem  ----
 18  ----- Witak Weronika Agnieszka  ----

Ważne informacje dotyczące podręczników

Kiermasz podręczników odbędzie się 24 czerwca (środa) w godzinach 16:00 - 17:30. Lista podręczników jest do pobrania tutaj.
Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum otrzymają podręczniki za darmo. Proszę nie kupować podręczników .

  • ob1
  • ob2

Simple Image Gallery Extended


Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych

W III Mazowieckim Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona w Grójcu w kategorii teatry młodzieżowe II miejsce zdobyła grupa teatralna ,,Porfirion” z Jaktorowa za spektakl ,,Noc cudów”.

11 czerwca 2015r. odbył się III Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych, którego organizatorem był Grójecki Ośrodek Kultury. W przeglądzie wzięło udział 19 grup z terenu Mazowsza w dwóch kategoriach wiekowych. Jury wyłoniło najlepsze teatry, biorąc pod uwagę m.in. grę aktorską, kulturę słowa, sytuację sceniczną. Jaktorowscy gimnazjaliści pod kierunkiem Marii Szymańczak i Krzysztofa Gwiazdy przygotowali sztukę ,,Noc cudów”na podstawie tekstów K.I. Gałczyńskiego.

Rewelacyjną grą aktorską popisali się: Oskar Maciejewski i Robert Wojciechowski jako Adamus i Rączka, Julia Romanowska-Księżyc, Piotr Sosiński w roli naczelnika Bączka, Aleksandra Kacprzak i Agata Tymińska jako Kociubińskie, Julia Barańska, Elżbieta Adamczyk i Damian Pietraszek w scence Teatrzyku Zielona Gęś oraz tańczący chór w składzie Natalia Zdziebłowska, Klaudia Bońkowska, Dominika Ostrowska, Kesja Zawadzka, Aleksandra Kruk i Michalina Kędzierska. Narratorem przedstawienia był Marcin Rajchemba.

To już kolejny sukces naszego szkolnego teatrzyku na tym festiwalu. W ubiegłym roku za sztukę ,,Niobe” otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne.To dla nas duża radość i satysfakcja z tego, co robimy na  artystycznej niwie.

XV Konkurs Recytatorski im. Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku

,,Wszystko jest poezja”- takie było hasło tegorocznej XV edycji Konkursu Recytatorskiego w Stawisku. W kategorii gimnazjum II miejsce ex aequo zajęli uczniowie Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie Aleksandra Kacprzak i Marcin Rajchemba, a wyróżnienie otrzymał Piotr Sosiński.

22 maja 2015r. w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbył się finał piętnastej edycji Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Jerzy Łazewski, Joanna Cichoń- Dąbrowska oraz Adam Ciołek nagrodziło jaktorowskich gimnazjalistów. Drugie miejsce  w kategorii gimnazjum przypadło Aleksandrze Kacprzak za interpretację wiersza K.I. Gałczyńskiego,,Muzeum i dziewczyna” (opiekun Maria Szymańczak) i Marcinowi Rajchembie za ,,Sokratesa tańczącego” Juliana  Tuwima (opiekun Anna Ostrowska). Wyróżnienie otrzymał także Piotr Sosiński za urocze zaprezentowanie wiersza ,,Moje wakacje” K.I.Gałczyńskiego(opiekun Maria Szymańczak).Podczas uroczystej gali wręczone zostały dyplomy i nagrody książkowe. Główną nagrodą konkursu była całodzienna wycieczka dla laureatów i ich opiekunów do Płocka i Czerwińska.                                                                                  

Siemionowe nagrody

 W I Mazowieckim Konkursie Przyjaciół Słowa im . Wojciecha Siemiona  Zieloną Siemionówkę zdobyła Magdalena Kremska- uczennica  Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie.14 lutego 2015r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Finału   I Mazowieckiego Konkursie Przyjaciół Słowa im . Wojciecha Siemiona. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Unia Poetycka Wojciecha Siemiona  i był skierowany do uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  z terenu Mazowsza. W poetyckich zmaganiach udział wzięło 29 młodych literatów. Należało napisać własny wiersz o dowolnej tematyce i formie lub o tematyce inspirowanej mottem konkursu: ,,Co to jest teatr?”. Profesjonalne jury w składzie: Andrzej Dębkowski- poeta, członek Związku Literatów Polskich, Eliza Czapska-kustosz Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie oraz Magdalena Podsiadły z Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie przyznało Złote, Srebne i Zielone Siemionówki  W kategorii gimnazjum nasza uczennica- Magdalena Kremska otrzymała Zieloną Siemionówkę za wiersz pt. ,,Nikt”. Szczególne podziękowania należą się także Katarzynie Pindor inspiratorce wiersza oraz Marii Szymańczak za opiekę polonistyczną.

 Finał Konkursu był też okazją do spotkania artystów i uczniów szkół Unii Petrykowskiej. Przypomnijmy, iż w  jej  skład wchodzi 9 szkół: w Jaktorowie, Mszczonowie, Kruszewie, Lutkówce, Józefinie, Kuklówce, Osuchowie, Tarczynie i Białej Rawskiej. Gospodynią spotkania była  Barbara Kasper-Siemion. Wiersze polskich poetów recytowali aktorzy Joanna Kasperska oraz Jerzy Janeczko , poeta Józef Pless, a także finaliści VIII Maratonu Poezji im. Wojciecha Siemiona, konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawowa  w Kuklówce.

Czytaj więcej: Siemionowe nagrody

Wielki i niezaprzeczalny sukces gimnazjalistek jaktorowskiego gimnazjum

 

Dwie uczennice Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z Jaktorowa: Dominika Sałajczyk i Aleksandra Kacprzak – zostały laureatkami Ogólnopolskich Konkursów Historycznych.

Ostatni miesiąc w szkolnym rozkładzie zajęć gimnazjalistów wyróżniał się przede wszystkim trzydniowym maratonem egzaminów dla uczniów najstarszych klas. W szkole w Jaktorowie był to też czas miłych niespodzianek, w postaci sukcesów uczennic w ogólnopolskich konkursach. Napisałam „niespodzianek” świadomie, gdyż prace dziewcząt wykonane zostały bardzo dobrze, z ogromnym wkładem czasu i wiedzy, ale konkurencja była bardzo silna. Przyszło im rywalizować z kilkuset innymi uczestnikami, często z dużych i znanych ośrodków miejskich i szkół. Dominika Sałajczyk, z klasy trzeciej, wzięła udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”, organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Lublinie. Przygotowana przez Nią praca o „Ince”, czyli Danucie Siedzikównie, rzetelnie przedstawiona, poparta dokumentami i w ciekawym ujęciu multimedialnym, zwróciła uwagę jury. W etapie rejonowym, na cztery województwa, zdobyła II miejsce a w ostatecznym finale - wyróżnienie. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie młodzieży w poznawaniu najnowszej historii Polski, w tym zwłaszcza okresu 1944-1963, najbardziej zakłamanego i jeszcze szerzej nie przybliżonego świadomości ogółu. W konkursie uczestniczyło ponad 1500 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, w 3 kategoriach. Laureaci zostali zaproszeni na dwudniowy zjazd i Galę Finałową, która miała miejsce w Trybunale Koronnym w Lublinie. Oprócz tytułu, dyplomów i książek, szczególnym rodzajem nagrody była możliwość spotkania z działaczami tzw. Powstania Antykomunistycznego, czyli Żołnierzami Drugiej Konspiracji, Żołnierzami Wyklętymi i ich bliskimi. Przede wszystkim uczestnikami wycieczki Śladami Wyklętych ziemi lubelskiej i wieczornych debat byli: Henryk Atenborski, żołnierz Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych oraz Janusz Niemiec, właściwie Żubryd, określony jako „najmłodszy więzień polityczny Polski Ludowej”. W wieku 4 lat był pierwszy raz aresztowany w celu ujawnienia się jego ojca, zwolniony w wyniku działań partyzantki antykomunistycznej, ale rok później UB ponownie zatrzymało małego chłopca jako zakładnika. Dopiero zabójstwo rodziców Janusza, przez podstawionego agenta bezpieki, otworzyło bramy więzienia (po około pół roku), choć nie ustały prześladowania względem syna znienawidzonego Żołnierza Wyklętego.

Czytaj więcej: Wielki i niezaprzeczalny sukces gimnazjalistek jaktorowskiego gimnazjum