Aktualności z Kuratorium Oświaty

Społeczny Monitor Edukacji

Weather data OK.
Warszawa
19 °C

ul. Chełmońskiego 4, Jaktorów tel. 46 856 40 24

Przekaż 1% na naszą szkołę

Zachęcamy rodziców do przekazywania 1% podatku na rzecz
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaktorowie.

Nr KRS 0000031762 cel szczegółowy 500000021977
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaktorowie

 

Z myślą o innych...

paczka2015   010

Uczniowie z Gimnazjum imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie po raz czwarty zorganizowali i przeprowadzili w grudniu piękną akcję pod nazwą ''Świąteczna paczka''. Jesteśmy w okresie świąteczno - noworocznym, który to czas wyzwala w ludziach większe pokłady empatii i miłości do bliźnich. Na twarzach częściej gości uśmiech, słychać dookoła życzenia i pozdrowienia oraz chętniej dzielimy się z innymi tym, co mamy. Szczególnie cieszy fakt, że do bezinteresownej pomocy włącza się młode pokolenie, uczniowie i oczywiście ich rodzice wspólnie angażują się w akcje charytatywne.

Przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie jaktorowskiego gimnazjum z inicjatywy Gimnazjalnej Rady Gminy i Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zbiórkę żywności dla osóbsamotnych i z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku każda klasa utworzyć miała jedną paczkę żywnościową, ale szczodrość i wielka ilość zgromadzonych produktów zaskoczyła organizatorów.

Czytaj więcej: Z myślą o innych...

Wosp2015

WOŚP 2015-Zebraliśmy 15 388,22 zł


DZIĘKUJEMY
!!!

zyczenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2015, składamy uczniom, Radzie Rodziców, nauczycielom  najlepsze życzenia świąteczne. Niech te Święta będą jedyne w swoim rodzaju, niech okażą się tak piękne, jak jest to możliwe, a także niech przyniosą mnóstwo radości i szczęścia.

 

Wernisaż pani Danuty Rex – Sadowskiej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodzież jaktorowskiego Gimnazjum, mieli wielką radość, aby w sobotni wieczór 15 listopada 2014 roku udać się w wernisażową podróż „Wędrówek przestrzennych” pani Danuty Rex – Sadowskiej. Otóż w żyrardowskiej Galerii Sztuki „Resursa” została otwarta wystawa obrazów nauczyciela zajęć artystycznych naszego Gimnazjum. Zachwyciliśmy się różnorodnością tematyczną jak i wielkim bogactwem wewnętrznych przeżyć pani Danusi, które zostały utrwalone na płótnie. Każdy w podziwianym pięknie mógł odnaleźć cząstkę siebie, co też pomimo bardzo dużej ilości ludzi, pozwoliło na osobiste doświadczenia.

Czytaj więcej: Wernisaż pani Danuty Rex – Sadowskiej

Wizyta Biskupa Andrzeja F. Dziuby w jaktorowskim Gimnazjum

W jaktorowskim Gimnazjum w środę 29 października 2014 roku gościliśmy pasterza diecezji łowickiej – bp. Andrzeja Franciszka Dziubę wraz z towarzyszącym Mu kapelanem ks. Andrzejem Sylwanowiczem. Obecność miłych gości w naszej szkole wpisała się w obchody Dnia Papieskiego, który zwyczajowo przeżywamy pod koniec października, niejako w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych. Z tej okazji młodzież z klas 1a, 1b, 2b, 2c, 3b pod kierunkiem pań: Anny Ostrowskiej i Marii Szymańczak, a także ks. Kamila Goca, we współpracy z p. Krzysztofem Gwiazdą i chórem, przygotowała spektakl oparty na motywach dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. W przygotowaniu scenografii nieocenioną okazała się pomoc p. Marcina Gorgola – Chmielewskiego. Szkolna adaptacja tego trudnego dramatu przeszła najśmielsze oczekiwania. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z długimi monologami, które w ich wykonaniu stały się bardzo żywe i przejmujące. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja uczennicy klasy 2c – Aleksandry Kacparzak, która wcieliła się w postać Anny.

Czytaj więcej: Wizyta Biskupa Andrzeja F. Dziuby w jaktorowskim Gimnazjum