Dziennik elektroniczy

Zaloguj się

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaktorowie

Przedszkole

Zobacz więcej

Szkoła Podstawowa

Zobacz więcej

Gimnazjum

Zobacz więcej

Gimnazjum


Aktualności

Żakowski Konkurs Recytatorski

2018-04-05

Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie ma przyjemność zawiadomić, że w dniu 11 maja 2018 r. odbędzie się

„Siedemnasty Żakowski  Konkurs  Recytatorski”

pod hasłem: „Niepodległa od 100 lat”. 

organizowany pod patronatem:

Wójta Gminy Jaktorów oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów klas  II i III gimnazjum oraz klas VII szkoły podstawowej. W jury konkursu zasiądzie Barbara Kasper–Siemion; aktorka, animatorka kultury, przewodnicząca Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha Siemiona.

       W roku 2018 obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego by podkreślić uroczysty charakter wydarzenia zachęcamy do zaprezentowania utworów 
o tematyce patriotycznej.

Karty zgłoszeń laureatów wewnątrzszkolnych eliminacji prosimy przesłać   
do dnia 8 maja 2018 roku (mail - zsp@zspjaktorow.pl, fax - 46 856 40 24)

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział.


Regulamin Żakowskiego Konkursu Recytatorskiego

Karta zgłoszenia
Więcej

Mistrzostwa powiatu grodziskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

2018-03-15

Dziewczęta z Gimnazjum w Jaktorowie osiągnęły zwycięstwo w turnieju piłki ręcznej o mistrzostwo powiatu grodziskiego. Zawody odbyły się 23 lutego w Jaktorowie. Jaktorowianki rozegrały pięć zwycięskich meczy. W składzie dziewcząt znalazły się: Daria Olasek – 16 bramek, Zuzanna Barańska – 9 bramek, Weronika Witak – 14 bramek, Maja Palczewska – 3 bramki, Julia Leszczyńska – 2 bramki oraz Marta Wieczorek, Wiktoria Sitarz, Patrycja Pika i Weronika Kaczyńska. Drużyna z Jaktorowa zwyciężyła po raz 13. Trzynastka okazała się szczęśliwa. Nasze zawodniczki będą reprezentowały powiat grodziski w zawodach międzypowiatowych.


Chłopcy z Gimnazjum w Jaktorowie zajęli drugie miejsce w tym samym turnieju. Rozegrali trzy zwycięskie mecze. W składzie drużyny znaleźli się: Rafał Dmitruk, Paweł Widelecki, Piotr Strzemieczny, Mateusz Pietraszek, Michał Oberman, Arkadiusz Zalewski, Jakub Goźmirski, Jakub Mirecki, Mateusz Cynowski. Nasi zawodnicy przegrali w finale z drużyną z Podkowy Leśnej. 
Agnieszka Grzegorzewska i Daniel Kupiec

Więcej

Konkurs w Gimnazjum

2017-12-21

Trzecie klasy gimnazjum zorganizowały 1 grudnia br. wystawę plakatów z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Na plakatach znalazły się wiadomości o wirusie HIV oraz chorobie AIDS jak również o tym jak można zarazić się wirusem. Nie zabrakło oczywiście rzetelnych informacji o tym w jaki sposób nie zarazimy się HIV, abyśmy nie bali się nosicieli w codziennych sytuacjach i aktywnie zapobiegali ich stygmatyzacji.

4 grudnia w gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS. W konkursie wzięło udział 19 osób

z drugich i trzecich klas. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 osób.

Laureatami konkursu zostali:

Daria Olasek (klasa klasa 3 b) – 1 miejsce

Izabela Olczak (klasa 3c) – 2 miejsce

Arkadiusz Zalewski (klasa 2b) – 3 miejsce.

Wyróżnienia trafiły do rąk Nikodema Wiśniewskiego oraz Michała Miodka, uczniów klasy 3b.

Nagrodami w konkursie były bony prezentowe do sieci sklepów EMPIK ufundowane przez Dyrektora ZSP

w Jaktorowie.

 

Patrycja Lipka

Więcej

Teatralnie z Unią Poetycką Wojciecha Siemiona.

2017-11-30

W mszczonowskim MOK-u odbyło się kolejne spotkanie zaprzyjaźnionych szkół skupionych w Stowarzyszeniu Unia Poetycka Wojciecha Siemiona. Prowadząca spotkanie  Barbara Siemion powitała gości i zaprosiła na przedstawienie teatralne pt. "Cztery Trony" w reżyserii Marii Quoos - autorki scenariusza, aktorki prowadzącej Studio Teatralno-Edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W spektaklu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej. Widowisko utrzymane w baśniowym klimacie, opowiadało o tym, co może stać się z ludźmi, gdy zawładną nimi zazdrość, pycha i strach. Tematyka spektaklu stała się pretekstem do prezentacji wierszy znakomitych polskich poetów i sprowokowała do refleksji nad ciemną stroną ludzkiej natury. Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć wspomnień o profesorze Wojciechu Siemionie, które stały się punktem wyjścia do głębszych rozważań na temat poezji i jej znaczenia w życiu każdego z nas. Na zakończenie spotkania widzowie zostali zaproszeni do udziału w IV Mazowieckim Konkursie Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona, którego finał odbędzie się 9 maja 2018 roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.


Maria Szymańczak

Więcej

Wzrastanie w Polskości

2017-11-30

Młodzież Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie miała w ostatnim czasie dwie okazje do aktywnego zaprezentowania swojej postawy patriotycznej. Było to uczestnictwo w corocznej Wieczornicy oraz obchody Dnia Niepodległości.

Pod koniec października w Gimnazjum odbyło się wzruszające spotkanie z uczestnikami bitwy pod Jaktorowem - pp. Witoldem Grzybowskim i Antonim Huczyńskim. Mamy szczęście, że Ci nietuzinkowi ludzie, bohaterowie tamtych lat i wspaniali krzewiciele wiedzy o czasach wojny i okupacji byli naszymi gośćmi. W tym roku podzielili się z publicznością swoją wiedzą i wspomnieniami. Pan Witold przybliżył nam obraz działań w przededniu wspomnianej bitwy, jak również późniejszy los żołnierzy Grupy Kampinos. Z kolei pan Antoni, czyli „dziarski dziadek”, wspomniał o osobistych przeżyciach i tzw. łucie szczęścia, który jednak był wynikiem zwykłych ludzkich uczciwych postępków. Nasi honorowi goście zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami, zarówno przez dorosłą część publiczności, jak i liczne grono uczniów. Wśród zgromadzonych byli jak zawsze przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Jaktorów Panem Maciejem Śliwerskim na czele, proboszcz parafii Wiesław Skonieczny, działacze organizacji pozarządowych, rodzice uczniów i mieszkańcy Jaktorowa. Uczniowie gimnazjum w ramach podziękowania przygotowali przedstawienie. Pod kierunkiem p. Joanny Sobczyńskiej przygotowany został program zatytułowany „Wierni przysiędze”. Przedstawiał on główne etapy kształtowania i działalności Polskiego Państwa Podziemnego.

W lutym bieżącego roku minęła właśnie 75. rocznica utworzenia Armii Krajowej - najlepiej zorganizowanej armii w okupowanych krajach w czasie II wojny światowej. Słowami poezji i narracji, okraszone pieśniami wojskowymi i w klimatycznej scenerii przedstawione widowisko -  o prostej, wiernej służbie polskich żołnierzy podziemia – zostało przyjęte bardzo gorąco. W przygotowaniu uroczystości brał udział chór ze szkoły podstawowej pod opieką p. Kariny Borządek i p. Krzysztofa Gwiazdy. Dekorację wykonała p. Danuta Rex-Sadowska. Uczniowie z przejęciem zaprezentowali utwory poetów.

Drugim wydarzeniem, które zmobilizowało uczniów gimnazjum do aktywnej postawy, była 99. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Postanowiliśmy świętować radośnie i … smacznie. W przededniu święta, w piątek 10 listopada, zorganizowana została wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów klas drugich. Przedstawiały one drogi Polski do niepodległości, jej głównych twórców i proces kształtowania się granic Państwa Polskiego. Polskie barwy biało-czerwone zagościły na słodkościach – ciastach, ciasteczkach i deserach - zrobionych przez uczniów. Jury pod przewodnictwem dyrektora ZS-P,

p. Jacka Zbrzeżnego, ledwo zdążyło ocenić walory wizualne i smakowe, a już w kolejce ustawiła się młodzież do degustacji. Na uroczystym apelu przedstawiona została krótka prezentacja multimedialna i ogłoszono wyniki konkursów. Tego dnia duża część uczniów miała stroje w kolorach naszych barw lub kotyliony. Na przerwach odtwarzano pieśni legionowe, a chętni mogli wziąć udział w quizie historycznym. Wszystkich obdarowano też słodkim upominkiem. Kolejny dzień, 11 listopada, to już gminne obchody Dnia Niepodległości.

Tegoroczne świętowanie mamy za sobą, ale warto pomyśleć o pięknej, setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodzić ją będziemy

w przyszłym roku, więc należy godnie się do niej przygotować.

 

Joanna Sobczyńska

 

Więcej

Sukces Izabelli Wawer

2017-11-21