Dzień strażaka

DZIEŃ STRAŻAKA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W JAKTOROWIE

 

Międzynarodowy Dzień Strażaka był znakomitą okazją, aby podziękować Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie za wieloletnią, wspaniałą współpracę ze społecznością szkolną, gronem pedagogicznym i dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a także za ich codzienną, bezinteresowną i ciężką służbę według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

27 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyły się obchody związane z Dniem Strażaka, którą uświetnili znamienici goście: Prezes Pan Mariusz Kowalczyk wraz ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie, młodzież należąca do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, przedstawiciele lokalnych władz, ksiądz proboszcz oraz rodzice i bliscy uczniów.

Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć widowisko teatralne – inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Pali się” w wykonaniu uczniów klas 2a i 2c. Dzieci wykazały się talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym. Splendoru wydarzeniu dodawała okazała scenografia, wspaniałe stroje oraz ciekawe rekwizyty. Akcja przedstawienia rozgrywała się w naszym Jaktorowie, w którym strażacy musieli ruszyć na pomoc jej mieszkańcom. Choć tematyka była poważna, to w przedstawieniu nie zabrakło humoru i elementów zaskoczenia. Przedstawienie ogromnie spodobało się widowni, a mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z opinii wyrażanej przez widzów wynika, że byli wzruszeni, rozbawieni i pod wielkim wrażeniem tej inscenizacji. Największą nagrodą dla dzieci występujących tego dnia na scenie były słowa prezesa OSP, który powiedział, że takiego ognia strażacy jeszcze nigdy nie widzieli.

Uroczystości towarzyszyła wystawa przygotowana przez uczniów klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Znajdowały się na niej m. in. ilustracje przedstawiające to, jak zawód strażaka widzą mali uczniowie, misternie skonstruowane wozy strażackie, prace „Żyrafa Lokatka w roli strażaka” realizowane w ramach projektu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności oraz serca, w których uczniowie dziękują strażakom za ich pracę.

Na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie Pana Mariusza Kowalczyka zostało złożone podziękowanie od społeczności szkolnej, a wszystkim Strażakom zostały wręczone medale „Super Strażaka Przyjaciela Szkoły”.

Chcielibyśmy jeszcze raz  wszystkim Druhom i Druhnom złożyć najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia,  szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Wasza praca jest niezwykle ważna. Niech św. Florian otacza Was opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

 

Emilia Skrzypczyńska

Małgorzata Klepacz

 

Scroll to Top
Skip to content